rosinka

Jiné tvarůžky?

Vysvětlí mi někdo, proč už tvarůžky nesmrdí? Nejdřív jsem si myslela, že jsem koupila od jiného výrobce,než z Olomouce,ale ne..
Doplňuji:
Opravuji – tvarůžky, na které se ptám jsou originál z Loštic.

Nejlepší odpověď
baghira

Originální tvarůžky se hlavně nevyrábí v Olomouci, jak by se z názvu mohlo zdát, ale v Lošticích.

Svůj dotaz směrujte sem:

Vedoucí výroby AW Loštice
Ing. Miroslav Zemánek
tel. 583 401 215
m.zemanek@tvaruzky.cz

Další odpovědi
www

Mohou za to naši slavní europoslanci, kteří neměli zájem prosadit tradiční výrobu-narozdíl od jiných států, kde si to prosadili (FR, IT, HOL, atd.).
Vyrábí se tedy jinak a z jiných surovin ☹
Šli do Europarlamentu pouze za výdělkem a je to tak díky jim se vším starým, dobrým..

tom004

To vysvětlení bych také rád znal.I když jsou z Loštic tedy originál,jsou jiné i když uzrají.Pořád se částečně drobí,a chuť je úplně jiná.Třeba se tu najde odborník a vysvětlí proč.

ReHu

Možná z nějakého důvopdu změnili technologii výroby nebo trochu pozměnili recepturu.
Důvody mohou být různé.

hanulka11

Protože nic už není co dřív a jen je vše drahé, změní technologii a chuť je špatná

annas

Zjistila jsem přímo v loštické prodejně.

Tvarůžky se již nepřipravují v dřevěných nádobách, ale podle nařízení EU v nádobách nerezových. Proto ta jiná chuť.

Ad Janek66
Tvarůžky se vždy vyráběly z netučného kyselého tvarohu, proto byly a zatím jsou nejdietnějším sýrem – mají do 1 % tuku stejně jako tvaroh.

Tučný tvaroh má nad 5 % tuku.

I v minulosti se při původní domácí výrobě sebrala z mléka smetana a ze zbylého zkyslého mléka se pak vyráběl tvaroh, homolky, syrečky čili tvarůžky.

janek66

Tvarůžky už nejím, protože nestojí za nic.Dříve se vyráběly z tučného tvarohu, ale teď se dělají jen nízkotučné a to je ten problém že „nesmrdí“ a nedají se uležet pěkně do „mazlavé“ konzistence.Kde není tuk, není ani chuť!