Jihočeští studenti a jejich protesty proti novodobým komunistickým funkcionářům.

Jaký máte názor? Je dobře, že mladým není lhostejná politická situace a vyjadřují svůj názor? Myslíte, že dosáhnou nějaké změny? Nebo naopak studenty odsuzujete? Je lepší angažovanost nebo lhostejnost či pasivní rezistence?

Nejlepší odpověď
tom004

Paní radní, členka KSČM, mi vadí minimálně stejně jako jim. Ale než bych se rozhodl k nějakému souhlasu nebo nesouhlasu, chtěl bych mít možnost položit každému protestujícímu s volebním právem jednu otázku: „byl/a jsi ty a tví rodiče volit?“. Možná, že výsledkem by byli nejvíc překvapeni právě protestující studenti sami.

Další odpovědi
Drap

Myslím , že je to snaha některých jedinců si pomocí těchto akcí ohřívat svou vlastní polívčičku.
Základním rysem demokracie je respektovat názor většiny. Oni ho tím, že spochybňuijí demokratické volby, popírají.

Damiana

Naivitu nelze odsuzovat. Studenti byli v každé době tím nejlepším „zdrojem“ protestu. Jsou mladí, energičtí, zapálení a hlavně ovlivnitelní tím, že nemají s čím srovnávat. Účelová masáž v tom, jak si „vychovat“ své „zbrojnoše“ proto funguje dokonale. 48, 68, 89 – vždy jedna nezkušená, pravdou nezatížená generace. Vždy se někomu bude tato síla hodit. A vždycky to dopadne stejně. I ti zanícení studenti přijdou na to, že prostestovat je sice značně rebelské, ale až budou mít vlastní rodinu a nebudou mít práci a kde bydlet, bude každému šumák, že kdysi drželi protikomančskou hladovku. Pak ji budou držet nedobrovolně. Lidé v rámci vzpour a své vlastní manipulativnosti úplně zapomněli na to, že místo neustálých keců by měli něco budovat. Krást tu už není co.
Myslím si, že studenti (a nejen oni) by nejlépe udělali, kdyby začali samostatně myslet a více se zajímali o to, jaké uplatnění na trhu práce budou mít po dokončení školy a čím budou naší společnosti přínosem. Chybí nám dobří vývojáři, chytří ekonomové, kteří myslí na republiku, lekáři, odborníci. Jenže, kdyby začali myslet na svou budoucnost, těm, kteří vládnou v současnosti by se to moc nehodilo. Proto je daleko lepší předhodit jim „kost“ v podobě komunisty – Ukažme si na něj! – aby si měli s čím hrát. Nějaká ta „kost“ se našla vždy v každém režimu. Bylo, je a bude jedno jak se ta která „velká“ strana bude jmenovat. Za vším je vždy jen koryto a prase, které u něj chrochtá.

venkovan

Jeden den hladovky nikomu neškodí – pročistí se organismus. A prý je dobré hladovku držet jeden v týdnu.
Doufejme, že ve prospěch zdraví studentů tam ta dáma vydrží leta.
Ale mám pocit, že je to zbytečné divadlo. To mělo přijít před nějakými desetiletími, aby tato strana nebyla oficiální. V době, kdy je tato strana brána jako legální, a lidi jí dali nějaké hlasy, tak mi ty protesty tak nějak nesedí. Jsou tu podstatně horší kauzy a problémy, a proti nim se studenti neozvou.
Takže je dobře, že mladým lidem není politická situace lhostejná, ale svoji iniciativu namířili na téměř bezvýznamný problém. V této době tu máme horší problémy, které mladé poškodí víc, než nějaká soudružka ve funkci.

anonym

Já jim fandím. Jenom škoda, že se jim to nepodaří dotáhnout do konce.