panenka

Jídlo z Rajčat

Dobrý den včera mi tchýně zase dovezla dva kýblíky rajčat a jeden paprik už jsem udělala šopský salát,lečo, z rajčat rajskou polévku +omáčku,taky jsem rajčata dala do zapečených brambor,do cukety plněné sekanou a ještě jich mám dost můžete mi prosím poradit co z toho ještě udělat?během včerejška jsem si udělala talíř s rajčaty a paprikou ted mi volala moje Mamka že mi doveze trochu rajčat taky
Doplňuji:
Recept určitě vyzkouším děkuji Bubco.

Nejlepší odpověď
Tata

Zkuste je sušit. Určitě na netu najdete recept jak je sušit. Dá se z nich vařit sousta dobrot, jsou výborná do salárů a i samotné k vínu jsou znamenitá.

Další odpovědi
anonym

To jediné mě napadlo.Čatní (chutney) – mně to chutná,je jich spousta druhů,dlouho vydrží.
Zkuste Indickou kuchařku.

Zdroj: http://www.re­cepty.cz/recep­t/catni-rajcatove-5173

kapka

Teď jsou aktuální houby, takže Vám napíši jeden můj oblíbený recept s rajčaty.
Podusíte na oleji houby se solí a kmínem, pak dáte na pekáč /nebo do remosky/ vrstvu hub, na to na kolečka nakrájená rajčata a na plátky česnek, opepříte, pak zase houby a takto více vrstev. Nakonec zalijete vajíčky, do kterých zamícháte kari koření. A pečete až vajíčka ztuhnou. Příloha jsou brambory.
Znám to pod názvem „houby po židovsku“, ale na netu to ani nemohu najít. Prý se to dobře hodí ráno po flámu na kocovinu.

kvikal

hodně receptů s rajčaty je v italské kuchyni, od obyčejných rajčat s olivovým olejem a solí ná vece přes boloňské lasagne až k lososovému tataráku … na internetu toho bude spousta a když bude nejhůř mrkněte na Itala v kuchyni.

Zdroj: www.sitalemvkuchy­ni.cz

GM

Když nevím co s rajčaty, uvařím kečup a protlak, ke kterému se kupovaný nedá přirovnat.

modrypezotek

Zkoušela jsi tohle? -rozmixuj libovolnou kombinaci rajčat a paprik, trochu zřeď vodou a dochuť citronem, solí, cukrem, pepřem, přidej kapku oleje na lepší vstřebání a je to kouzelné osvěžující pití.

elektrikář

Jednou jsem nasázel sáček semen a ku podivu mi všechny vyrostly. Každý týden jsem pak sklízel kýbl rajčat. Zavařoval jsem to na kg paprik kg rajčat a 20 deka cibule, osolil pokrájel a svařil ve velkém hrnci.Když to zmněklo trochu opepřil nandal do sklenic a sterilizoval. Používali jsme to jako salát, nebo základ na omáčku. Nebo přidat vejce a buřta jako lečo. Byl to bezva polotvar. .
Doplňuji:
Rajčata jdou vydlabat, plnit mletým masem, sýem.Houbami a zapéct v pekáčku zalitém rajsou omáčkou. Navrch posypat strouhaným sýrem. Z brambory je to dobrota. Nebo ve studené kuchyni plnit majonézovými saláta, šunkovou pěnou, třenou nivou.

rybíz

Zkuste třeba rajčatový salát: 20 rajčat, 400g kabanusu, 4–5 vařených vajec, 100g cihly, 1 větší cibule, sůl, pepř, 250g tatarky.Přeju dobrou chuť.

kablik

V krajním případě dejte vědět kam a my si pro ně přijdeme, rajčatům zdar!

panenka

Děkuji kapko za recept tvůj recept určitě vyzkouším.