Avatar uživatele
nabubindes

Jídlo a co takhle dršky nebo dršťky? Jíte polévku?

můj kamarád tomu říká nařezané froté ručníky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, anonym, anonym před 5055 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Kdysi jsme v závodní jídelně mívali na oběd dost často zadělávané dršťky. Jídlo nevypadalo moc vábně, takže jsem je nikdy neochutnala.
Dršťkovou polévku asi tak 2× za rok uvařím, ale z již předvařených drštěk, které se prodávají v některých řeznictvích. Samozřejmě přidávám i hovězí maso.
Chutě se věkem mění.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

dršťky jím a bavím se cedulemi na řeznictvích, snad žádné to neumí napsat. Nejvíce mě v nabídkách odrovnaly (sic) „držťky“ ;{))> jejich záměn s „držkami“ se lidstvo jen tak nezbaví.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Když mám dršťkovou na talíři,tak jí s velikou chutí sním,ale nesmím si představovat co to vlastně je:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Jako každé jídlo se to musí umnět udělat.Viděl jsem ve vyvařovně jak je prali a vařili v bubnové pračce a dopírali na valše, pak se mlelo.
Hlavně přidat pořádný hovězí vývar , a koření.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Ano, dršky na všechny způsoby, nejen polévku. No a že se malinko eklují., stačí se zapřemýšlet kde byla předtím vázána voda, kterou právě pijete a máte podobný problém. Mimochodem, nedávno jsem měl požnost ochutnat pečené kravské vemínko, prasečí rypáček a ocásky. Také to nebylo vůbec špatné, spíše naopak!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Ano tuhle polévku mám ráda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na dršťkovce jsem byl závislý.Teď jsem donucen k abstinenci,všechny ty jídelny zmizely.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Já kupuji předvařene dršťky,polévky nadělám větši množství dám na mražák do doziček pak jen ohřeji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Earl Sin

já teda nemusím tuto polévku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fiurasek9

Není nic lepšího na světě!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nave

tak tato polévka mě chutná.
má sestra ji nejí,ale když tam má místo toho nudle tam to sní,a pochutnává si,jak je to dobré.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tata

Odpor k jakému koli jídlu není problém našeho žaludku ale hlavy. Jedná se o zakořeněné předsudky rodinné, skupinové, rasové nebo náboženské. Vždy jsem se snažil ochutnat každé jídlo, které splňovali alespoň základní hygienické předpoklady. Věřte, že dršťka jsou lahůdky oproti jiným jídlům. Musíte si ale také uvědomit proč je někteří lidé musí jíst. Pokud je to nutnost, potom je to smutné ale rozhodně nás to neopravňuje k odporu k tomuto jídlu jenom proto že máme plné břicho kvalitní stravy. Nikomu bych to nepřál, ale rád bych viděl některého z těch dnešních ohrnovačů nosů, co by byl schopen sníst po týdnu bez jídla. Lidé dnes zapomínají na to že to není zas tak dávno kdy si člověk musel maso ulovit, zabít, rozporcovat a připravit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Jím a mám ji rád.Záleží také na tom,jak jsou dršťky nakrájené.Chápu,že mohou připomínat různé volovinky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
babina

od mojí babičky vím že se nazívají dršťky je to dršťková polévka kterou moc miluji když mám možnost tak jí vařím vlký hrnec.Dršťková polévka je hustá a čerstvím rohlíkem je to lahůdka to potom mám na celí den a už nic jiného není nutné

Zdroj: z rodiny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek