Jikra

Ježíš Nazaretský

Víte jak Ježíš ke jménu Kristus přišel a co znamená.

Nejlepší odpověď
dědapetr

znamená „pomazaný“, „mesiáš“, „spasitel“, „Bohem vyvolený král“.
Od tohoto titulu je odvozeno i slovo křesťan, tj. „kristovec“, ten, kdo vyznává Ježíše jako Krista, Mesiáše a svůj život podřizuje Jeho učení a příkladu.
Velmi rychle se však z titulu stala součást vlastního jména, a tak je už ve většině Nového zákona titul Kristus používán jako Ježíšovo vlastní jméno. V tomto smyslu je známe i my dnes. Na skutečný původ tohoto jména nás může upomenout např. arabská verze, znějící iású' al-masíh, a označení křesťana jako al-masíhí, „mesiášovec“.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kris­tus

Další odpovědi
Bičiště

Ježíš byl považován za bohem vyvoleného k prorockému a jasnovideckému úkolu. Kdo byl bohem k nějakému úkolu povolán, nazýval se Kristus. Takový člověk se na důkaz toho, že je povolán bohem, mazal svatým olejem a získával titul pomazaný. Během času se pojem „kristus“ stal součástí jména Ježíš. Je to velice stručně vysvětleno. Pan Duka by mi to asi omlátil o hlavu. Ovšem nejsme každý bohem vyvolený, není-liž pravda.

GM

Ježíš Nazaretský – správně nazorejský podle tehdejší sekty nazorejců, které byl členem. Město Nazareth v Ježíšově době ještě neexistovalo.