123.

Ježíš Kristus

1. Z jakého rodu byl Ježíš? . 2.Kdo vládl v době Ježíšova narození? 3.Proč šli Josef s Marií do Betléma? (odkud a jak je to daleko) 4.Proč utíkají po narození? 5.Kdo je pronásleduje?

Nejlepší odpověď
brillant

Myslím že je na internetu informací dostatek, tak se snaž a hledej. Nikdo za tebe domácí úkol dělat nebude.

Další odpovědi
badisko

chapu bible stary a novy zakon je moc dlouhy na cetbu… ale je dobre si ji alespon jednou za zivot ptecist at vis proc vubec slavis vanoce atd…tak sup..na ulozto.cz…a pocti si …!!!!

anonym

Pokud se nejedná o domácí úkol na zítra, tak si přečti např. knihu Příběhy Mrtvého moře od Zenona Kosidowského.

briketka10

http://www.vi­ra.cz/Texty/Glo­sar/Jezis-Kristus.html

http://jirima­zanek.casopis­dotek.cz/index­.php?option=com_con­tent&task=view&id=23&I­temid=18
z druhého odkazu si můžeš udělat výpis..
Doplňuji:
nevím co je pravda a co ne nezabývám se tím..
snad ti to pomůže :)

Lleni

Sčítání lidu bylo, (..nazaret??)tak museli do josefova? města kde se narodil .. Jenže všude ( ubytování) měli plno.. maria měla rodit, a atak jim 1dobrák dal chlév Ja vim že vládl král herodes kterému bylo řečeno, že se jdou 3 králové klanit novému králi mesiáši.., a on be strachu že ho někdomsrazí z trůnu se rozhodl povraždit všechny novorozence. Jenže anděl to řekl mariii ve snu.., a tak uprchli s ježíškem do egypta..vše co vim..

briketka10

toto je asi uprostřed druhého odkazu – Asi před 2000 lety žila v galilejském městě Nazaret – Maria, která byla zasnoubena s tesařem Josefem z rodu Davidova. Podle Lukáše se jí zjevil anděl a řekl jí, že počne z Ducha svatého syna, kterému má dát jméno Ježíš. Podle Matouše se anděl zjevil Josefovi a řekl mu totéž, aby nepodezíral Marii z cizoložství, protože s ní dosud nežil. Před porodem se museli manželé přesunout z Nazareta do Betléma, protože bylo sčítání lidu a oni patřili rodem do Betléma. Tam ve stáji Maria porodila Ježíše. Toto jméno je řecký překlad hebrejského jména Ješua, což je zkrácené. Jehošua, tj. Jozue a znamená Hospodin je spása. Na rozlišení od ostatních Ježíšů se nazývá Nazaretský, syn Davidův. Jeho narození ohlašovala na východním nebi hvězda. Proto se mu přišli poklonit mudrcové z Východu jako králi židů. Když se to dozvěděl Hérodes, dal v Betlémě a okolí povraždit všechny chlapce do dvou let. Maria s Josefem však dostali včas varování od anděla, aby utekli do Egypta. Roku 4 n. l. Hérodes zemřel a manželé se s Ježíšem vrátili do Izraele. V Nazaretě potom Ježíš vyrůstal. Když mu bylo dvanáct let, vzali ho rodiče na velikonoční svátky do Jeruzaléma. Tam se jim ztratil a našli ho až za tři dny v chrámu, jak diskutuje s učiteli a udivuje všechny svou rozumností.

to si můžeš napsat :))