Jamajka

Ježek prý v noci ,,dupe". Ještě nikdy jsem nic takového neslyšela. Je to podobné, jako dupání králika?

Doplňuji:
Už chápu :D. Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
beer

Vůbec ne, dokonce to přirovnání ‚dupe‘ ani nesedí.
Ježek v noci dělá rámus při prolézání houští, dokáže funět při hledání a zdolávání potravy, ale dupat jako králík neumí. Pouze při obraně umí mimo současného hlasitého funění a nadzvedávání těla dokonce i lehce vyskočit a snad za toto si vysloužil ono ‚dupání‘, byť slyšet ani není.
Zkušenost

Další odpovědi
marci1

Ne. Zvuky v noci vydávají bodliny, když se ježek prodírá houštím za účelem nalezení potravy. 🙂
Ve zdroji na videu ve 2:50.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/880589-jezek/29832727­1910010-jezek/video/

kubik!

Záleží na tom po čem jde… :)

Ne… Ježek především funí a funí hodně nahlas, vždy jsem se divila, jak nahlas to umí… Když začal vyvádět pes, stačilo otevřít okno a bylo jasné co se děje… Ježeček se snažil schovat a utíkal co mu bodlinky stačili a funěl jak blázen…