Avatar uživatele
Reezo

Jezdíte nakupovat do zahraničí? Jak vnímáte neustálé zdražování?

Jelikož se v naší republice neustále zdražuje, tak by mě zajímalo jestli někdo pravidelně jezdí do zahraničí nakupovat? Je jedno jestli jde o potraviny či elektroniku. Osobně si myslím, že plán ČNB bude mít fatální důsledek pro českou ekonomiku v přístím roce.

Doplňuji:
Jsou k dispozici e-shopy Tudíž vám to zašlou ze zahraničí do české republiky. Např: Když si budete chtít koupit nový telefon, tak jestli si ho koupíte radši u nás nebo v zahraničí, kde je levnější a možná i o něco lepší než zde. Akorát mě zajímá, jestli takhle ČR nepříjde o finance. Já osobně jsem z Prahy, takže to není kraj republiky a elektroniku atd nakupuju ze zahraničí pouze. Tak hlavně aby se ČNB nedivila, že si češi třeba zvyknou nakupovat v německu a tím podporujou německou ekonomiku.

Upravil/a: Reezo

Zajímavá 0 před 3814 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Funna

tohle si může dovolit někdo, kdo bydlí u hranic a cesta ho nestojí víc než pár korun…pohybuju že na nákupu ušetřím 900,–…tolik by mě stál výlet do ciziny…
Doplňuji:
jo..já vím, že je tu spoustu webových obchodů…ale tvá otázka zní: JEZDÍTE, ne NAKUPUJETE…takže ti odpovídám na to, co se ptáš…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Nejezdím. Nevidím k tomu důvod. Ta cesta také něco stojí, a co se týče e-shopů, poštovné také, takže se to až tak moc nevyplatí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Jezdím asitak 1–2 krát ročně do Dresdenu na nějaký ty nákupy.Je to tam mnohem levnější než u nás(snad jen s vyjímkou cigár). Z Prahy tam je to asi 160 km štreka,ale kdybych bydlel blíž tak jinde ani nekupuju.Češi co bydlí poblíž hranic (do 50km)jezdí nakupovat jen tam,nakoupí tak na týdny,a i když dají něco na benzín/naftu tak úspora je hodně znatelná.Příklad: třeba značkový deodorant 1 € (25kč) -u nás 50–70kč…a s potravinami je to podobný..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

nemysli si, i v zahraničí sa zdražuje.
keďže tam nežiješ, pohyby cien nevidíš.

u potravín sa napr. v británii zdvihli za pol roka ceny o 10 – 40%, v taliansku to samé, o slovensku ani nehovorím.
prakticky trvalé sú ceny automobilov, elektroniky, náradia a podobne, rýchloobrátkový tovar zdražuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Ne.
Zdražování je přirozené a nevadí mi, je kompenzováno růstem mezd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tyna.ryglova

Ahoj, já jsem v cizině nakupovala jednou a to konkrétně z e-shopu https://www.hap­pymum.sk/ , Kamarádka si tam kupovala těhotenské šaty, tak jsem si přihodila do košíku taky jedny, ale to bylo vše. Jinak nakupuji zásadně jen v našich obchodech.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Funna

a protože ty podporuješ německou ekonomiku, tak ti ČNB zvedla kurs, aby se ti to nevyplatilo …docela si otázkou protiřečíš…

před 3814 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

Nevidím důvod proč podporovat zloděje.Navíc u nás jsou dost nekvalitní potraviny.Pokud budeme podporovat toto,tak řetězce nemají důvod zlevnit-proč by to taky dělaly když to ti „hloupí“ češi stejně koupí..? Samozřejmě ,že kvůli pár jogurtům se tam nevyplatí jezdit,ale při nákupu na 2 týdny už se to vypaltí i za cenu 160km tam a zpátky.Navíc je to i s výletem…

před 3814 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek