Lucimia

Jezdíte na poutě?

Jezdíte a baví vás poutě? Máte rádi atrakce? Já osobně se jedu ráda podívat, ale podle mě už to není to co dřív. Stánky s cukrovinkami převzali z velké části vietnamci s hadrama. I atrakcí ubývá na některých poutí, na jiných zase převládá moderna a extra atrakce nad houpačkami a kolotočema. Dříve mě atrakce velmi lákaly, ale už mě to pomalu přechází… .Co vy si myslíte? My dneska pojedeme na pouť do Kutné Hory…

Nejlepší odpověď
quentos

tak to mě naštěstí netrápí, na poutě a podobný „humbuk“ jsem nikdy nebyl… nějak mě to nebere. Takže nějaké zásadní změny jsem si nevšiml, ale že jak říká Michal, stánkařskou aktivitu převzali Vietnamci, to mě ani trochu nepřekvapuje

Další odpovědi
Michal

Ano,atrakce se hodně změnily,ale vždy se najde něco zajímavého.A mi­mochodem miluju cukrovou vatu.Taky mám rád ten zvláštní mumraj a zmatek.

Zdroj: život

anonym

Naposledy-já nemyslící .......jsem vlezlo na takovou atrakci…Byl to boj o přežití.Mělo mě trknout,že lidé, kteří TO absolvovali,jsou nápadně po tichu a mají nezvyklou barvu v obličejích.Což my potom také.Kolega,zřejmě plný dojmů,pak v ústraní potupně vrhnul.S poutěma jsem skončil.

panenka

Jezdívaly jsme vždycky do Prahy na MATĚJSKOU.Ted už jen jezdíme u nás na poutě.Taky jsme se o tom nedávno bavili s kámoškama se kterýma jsem chodila na atrakce že ty poutě nejsou to co bývali nevím jestli je to tím že už mám děti ale taky mě to už přešlo.

Nuk nuk

Bohužel se mi už dlouho nepoštěstilo zažít pěknou pouť. POcházím z Prahy, kde to mělo asi určité kouzlo, když jsme byli děti – jednak to bylo věkem nás, jednak dobou. Dnešní pražská pouť je nesmyslná, trapná a předražená komerce, takže mě už leta neláká.
Před rokem jsem se odstěhovala na malé město, ale tady je to shodou okolností dost podobné té pražské, jen v miniaturním provedení, takž opět není, o co stát.

Kostík

V dnešní době jít na pouť a užít si některých atrakcí, nakoupit si zbytečnosti na stáncích, ano dá se to, s naditou peněženkou, pak je dětem blbě a cetky co si nakoupily jdou do koše, ale stejně jezdíme, ty jejich rozzářená očka za to stojí.

iwetax

Poutě miluju!!! Zvlášť pokud jsou po výplatě. Mám ráda kolotoče i pivo a špízy(nudle, kuře)

anetadela1

Jako dítě jsem poutě milovala. S našima jsme chodili každý rok na Anenskou pouť u nás. Dnes jezdíme my s dětma na Svatováclavskou do St. Boleslavi (mám tam půl příbuzenctva) a na tu naší. Ale jak píší ostatní, už to není, co to bývávalo.

Jahoda

Na poutě jsem moc ráda jezdívala, ale bohužel už to není jako dřív. U nás ve městě bývají „Zlaté dny“, protože bydlím v městečku Zlaté Hory, tak proto Zlaté dny. Bývají tu kolotoče (které jsou ale vzdálené od náměstí kde je právě ta pouť), prodávají se tu košíky z proutí, grilované jídlo, perníky a sladkosti, balónky apod. Zlaté dny trvají dva dny a tak si je užiji a všechni peníze nacpu do této oslavy ;o). Už se zase těším až v létě budou 😁