Jezdí k vám „Toulavé řeznictví“?

Lahny, co to píšeš za wolowiny, že maso z pojízdných prodejen v době „zlatého komunismu“ bylo maso mnohem lepší než na krámě? Ti šejdíři tě uměli velmi dokonale oblbnout. Před nosem ti ukázal krásné maso, švihl s tím na váhu, ručička se ještě nezastavila a už věděl přesnou cenu a doma jsi zjistil, že ti k tomu krásnému masu přiložil i hroudu loje! Já tam nakupoval jednou a už více ne! Píšeš, že v dnešní době nejezdí pojízdná a tak se divím sám sobě, že proč jsem vložil tuto otázku. Nejen že koupíš býčí koule, ale i skopovou hlavu!
P.S. Škoda, že mi Jugar smazal odpověď u otázky kosení sena! Byl bych se proti tomu, co jsi napsal, ohradil!

Nejlepší odpověď
gecco

K ´nám´ ne, ale tady je dost slušných řeznictví v dosahu…
😉

Další odpovědi
da ny

Ne, je zde pár řeznictví, plus pultový prodej ve 4 supermarketech. V těch ostatních a u Vietnamců balíčkované maso…
Ulicemi se 1× v týdnu „toulá“ auto s českými vejcemi, na podzim brambory 🙂."

anonym

Ne,měli by to kousek z ruky.
Lahny,furt se opakuješ s komančema,proč tu teda žiješ?
Jeď tam,kde ten blahobyt cos tu měl ještě mají.
Býčí žlázy jsou normálně v prodeji.
http://www.zbo­zi.cz/hledani/?q=b%C3%B­D%C4%8D%C3%AD%20%C5%BEl%­C3%A1zy

lexx

nejezdí, tuhle službu neznám ale pokud cena a kvalita je přijatelná tak se bránit nebudu

anonym

Zlatí komunisti…tenkrát k nám do vesnice jezdil pojízdný řezník, dnes nejezdí nic, takže když chceme maso, tak dáme 30 Kč jen za autobus ( a ten jede ještě jen jednou za dopoledne, takže návštěva řezníka je na celý den) a nebo jet autem (a benzín také není zadarmo).
Tenkrát jsme měli maso jakékoliv (mohu říci, že pojízdný řezník byl lépe zásobený než masny ve městě).Největší poptávka byla po býčích kulích (býčí žlázy), které dneska už nikde neseženete.
A pokud náhodou neměl maso, které člověk chtěl, stačilo objednat a další týden ho přivezl.

anonym

pro barbakana po jeho doplnění
Tak jestli to u vás chodilo takto, tak tady ne.Toto jak píšeš se dělo ve městě v řeznictví, kdy řezník šel pro maso dozadu a už ho přinesl zabalené a dával ho na váhu.
Ten náš řezník měl maso vystavené a ženské si samy určovaly z kterého masa kolik ukrojit (já tam moc nechodil, pracoval jsem na směny, takže tam více chodila manželka a ta NIKDY nenadávala co jí to dal za maso…zrovna tak jiné ženské z vesnice).
A ty býčí koule jsem ještě v blízkém městě neviděl a ani v okresním městě u třech řezníků.Zrovna tak celou vepřovou hlavu jsem neviděl u těchto řezníků…ano, dostanu ji, ale musím ji objednat a kvůli tomu zase dávat 30 Kč za autobus, tak to se nevyplatí.

anonym

… já psal hlavu skopovou, nikoliv vepřovou!

anonym

Ono je to jedno,ANI JEDNA HLAVA SE V TĚCHTO ŘEZNICTVÍCH NEOBJEVUJE…i když, skopová hlava nebyla v řeznictví ani za komunistů.Nevím o nikom, že by něco z této hlavy dělal.
Vepřová hlava jako ovar, hlava jako sulc (ještě se kupovaly k tomu nožičky), ale ze skopové jsem NIKDY neslyšel co by z toho šlo dělat.

anonym

Já psal o Jugarově " skopové hlavě" !

anonym

Odpověď ohledně sena bych ti nenehlásil,kdybys nepsal,aby někdo vychcípal,to si laskavě uvědom.

anonym

A keltové nevychcípali ?

anonym

pro barbakan
Ono to jde napsat i slušně.Viděl jsi mně, že bych se tady někdy vyjadřoval vulgárně?I vulgární slovo jde napsat slušnou formou.

anonym

On je tožiž Barbakan takový prasátko,co umí jen sprostě napadat,to už tu ví více lidí,hlavně,že mu kolega všechny jeho otázky oplacuje.To je hnus.

anonym

Jistě jde to, ale v případě Jugara nikoliv. Na hrubou díru, hrubá záplata!

anonym

http://www.e-hrobsky.cz/mohlo-by-vas-zajimat/8-pojizdne-prodejny-toulave-reznictvi

anonym

Pro Lahnyho:
Tvá slova:
A pokud náhodou neměl maso, které člověk chtěl, stačilo objednat a další týden ho přivezl.
Tak jste tejned papali brambory se šrotem viď?
Nu paráda.

anonym

pro Jugar
Tak jsme jedli nějaké jiné maso.Chtěli jsme telecí, neměli, tak jsme jedli řízky.Chtěli jsme na svíčkovou, neměli, jedli jsme guláš…zkrátka se vzalo maso, co bylo zrovna na skladě.Telecí, svíčková atd. se jedlo až o týden déle, ALE TO NIKOMU NEVADILO.

anonym

To jste byli prospěcháři,my jsme měli maso jednou v tejdnu a o víkendu,protože bylo málo peněz a regály byly prázdný!

anonym

Na co ti peníze, vždyť jsi tady hlásal, že ti je přednější zdraví ?! PODEPSALO SE!