Lgee

Jestlize se dvojitý říká double, trojitý triple, tak jak je to dál?

Doufam, ze moji dementni otazku pochopite.

Nejlepší odpověď
Tw!st

quadra, penta, hexa, hepta, octa, nona, deca

Další odpovědi
quentos

To, co je uvedeno v předchozí odpovědi, jsou pouze latinské předpony. Tazatel se ale zřejmě ptá na dvojitý, trojitý atd. v angličtině. Tam je to trochu složitější, míchají angličtinu s latinou – quadruple, quintuple, sextuple, septuple, octuple, nonuple, decuple. Když na konec každého slova přidáme ještě T, máme jedno vícerče – tedy dítě porozené vícečetným porodem (čtyřče, paterče, šesterče…).