pusinka50

Jestlipak už máte „hotovo“?

A kdo přizná, že Vánoční svátky spíše nesnáší než snáší? Já osobně je nemám ráda a zrušila bych je, místo abych si odpočinula, tak musím spoustu věcí stíhat, všude milion lidí, na parkovišti před obchodním centrem nenajdu místo ani náhodou, velkou mísu salátu dělám 4 hodiny, spoustu řízků zrovna tak, pak ještě chlebíčky, už mě to všechno nějak obtěžuje, nejraději bych Vánoce zrušila, fakt

Nejlepší odpověď
Illines

Ja, si s tim letos hlavu nelamu,casem jsem blaznila,no nyni jen par ozdob a na stul,uklid jako behem roku.Ale ,stejne kdyz se zamyslim na predesla leta,zjistuji ze to jde v pohode.

Další odpovědi
kapka

Klidně to přiznám. Vánoce v dnešní podobě ráda nemám. Je to moc komerční. Jako dobře se najíst, to ještě beru, akorát by se teda lidi nemuseli vyloženě přecpávat a pak si po Vánocích stěžovat, kolik zase nabrali přes svátky kilo.
Ale nakupovat věci, to moc nechápu. Buď tu věc potřebuju a našetřila jsem si na ni /pak si ji koupím v tu chvíli/ nebo ji nepotřebuju nebo na ni nemám. Opravdu nevím, proč musím jít utrácet zrovna někdy před 24.12.

anonym

Mně Vánoce nevadí a prožívám je v naprostém klidu. Dárky ještě nemám nakoupené a stromeček nemáme.
Doplňuji:
Cukroví a vánočku máme koupené a jenom se dnes udělal bramborový sálát a zítra se upečou kuřecí řízky. S úklidem jsem si hlavu nelámala – stačilo zamést, vytřít podlahu a utřít prach – práce na asi dvě hodiny. Zítra si pustíme CD s metalovými koledami a bude nám dobře. Na televizi se dívat nehodlám a budu prožívat svátky s přítelem.

quentos

už jsem to tu říkal několikrát – „vánoční stresy“ u lidí fakt nechápu. Vánmoce mají být svátky klidu, míru a pohody a toho se držím, proto se na ně vždycky těším. Takže i tady platí „jaký si to uděláš, takový to máš“
Doplňuji:
a ano, hotovo mám

briketka10

pusinko, podle mě by se Vánoce rušit neměly,
mě taky vadí ten shon s tím nic nenadělám fronty
všude lidi zamračení, naštvaní řidiči apod. já si ráno
dodělám salátek a končím☺klobásky už mám mňam !

ahold

Hodně let jsem pracovala jako pokladní. A řeknu vám, že tak doslova hnusně jak se k nám chovali mnozí zákazníci, to nemá obdoby.
A proto na rovinu: Vánoce nemusím.

venkovan

Tady skutečně platí: „jaké si to uděláš, takové to máš“.
První otázkou je – proč tolik jídla – je to nadspotřeba. Neříkám trochu jinačí jídla – ale Vánoce nejsou o obžerství.
Za další – proč v kuchyni nemakají další členové rodiny. Chlebíčky a salát zvládne normálně inteligentní chlap i děti od 6 let
A nakonec – z praxe – osobně jsem si to vydupal (trvalo to roky zlomit tradici z rodiny), že Vánoce jsou jen o trochu pochutinách a ne o službě manželky na navaření „pro rotu vojáků“.
Takže letos se nepeklo – nebyl čas, zítra se něco prožene přes pekáč či pánev a jinak partnerka si prosedí větší čas u TV (ven to asi nepůjde – podle předpovědi), protože potřebuje po šílenství v práci pořádně vypnout.

Drap

Ještě hotovo nemám. Je to tradice, se zrušením bych nesouhlasil.

huxa

tak se na ně vykašlete a neopruzujte se s tím. Já je mám rád, dárky jsem si pár měsíců dopředu nakoupil a teď už jen nějaké jídlo nachystat, stromeček nazdobit a může se začít pít, jíst a koukat na TV :)

hanny 2

„Hotovo“ už skoro mám,zítra ještě nazdobit stromeček a obalit a usmažit kapříka.
Polévku jsem uvařila,manžel dopoledne udělal běžný úklid a udělal salát,já jsem dělala ještě pečený čaj.
Od té doby /asi 5 let/,co nešílím,přehnaně neuklízím,nepeču cukroví,raději si je objednám /mimochodem je moc krásné a dobré,lépe bych to nesvedla,i když péct umím!/, a naopak si ten předvánoční čas více užívám,tak pohoda,Vánoce miluju.A ten nákup potravin musím holt nějak přežít.

terry

A proč MUSÍŠ?
Jeď nakoupit večer nebo jiný den, salát nedělej a dejte si normální večeři. Chlebíčky? Jsou opravdu nutné? Nebo je objednej.
Všechno je to o tom, co chceš a čemu dáš přednost.

Mapel

Základ je hotov a teď už jen zítra uvařit. Jináč to nepřeháním, ale ta tradice.

radce

Nemám vánoce rád, už aby byly za mnou… Jediné pozitivum je, že se sejdeme na toho kapra ve větším množství, než kdykoli během zbytku roku…

Damiana

Kašlu na nějaký oficiální mustr svátků. Já si Vánoce dělám léta podle svého a ne podle toho, co „by se mělo“. Nejíme kapra ani rybí polévku, vánočku nepeču, ale kupuji, stoly se neprohýbají, nesedíme u bedny a neládujeme se. Děláme to, co máme rádi celý rok…plus nějaká ta romantika Vánoc, která mě bere… Takže cukroví máme, péct mě baví, salát je také hotový (měla jsem ho za dvacet minut – brambory uvařené včera, vajíčka také, zelenina připravená z minulého týdne, majonéza a šunka čerstvé – tak jen promíchat a hotovo), řízky – to je hned – takže co se týká jídla…finito… Jinak mě zajímá hlavně tanec, těším se taky do sauny a do bazénu, v Mariánkách sice máme nějaký ten sníh, ale dost prší, takže je to spíš na relaxaci než na procházky …