huxa

jestli mě miluješ, lajkni tento status – co si myslíte o podobných věcech, které vypadnou z některých uživatelů FB?

viz nynější kolovací zpráva:

A ->> miluji tě,
B ->> jsi roztomilý,
C ->> mám tě rád/a
D ->> chci vztah na fb,
E ->> chci pusu,
F ->> přátelé navždy,
G ->> jsi hezký,
H ->> chci s Tebou jít ven,
I ->> chci společnou fotku,
J ->> chci obejmout,
K ->> chci s tebou chodit.
Dej si to do statusu a čekej jaká
písmenka ti příjdou do CHATU
=*♥♥

Co si o tomto myslíte? Člověk určitě má problém říct druhému, že jej miluje, jestli to tak doopravdy cítí, osobně mám dosti problém s používáním ironie a hodně věcí zní, jako ironie přestože to tak nemyslím, ale alespoň napíšu miluji tě, než třeba v tomto případě A, ne? Dokázali byste něco s takovýmto člověkem, který to nedokáže říct/napsat vůbec něco mít?

Nejlepší odpověď
pizlicka

pokud mi ma muz vyznat lasku,musi to byt z oci do oci,a zadne naznacovani,ale slova minena od srdce.

Další odpovědi
led

Nepatrí to sem, ale na inú stránku, som pôvodne napísala.
Ale odpoviem:
1 – manuál z FB je zbytočný, kto chce, sa dokáže vyjadriť svojim spôsobom. Láska i slová „Miľujem ťa“ sa dajú vyjadriť nielen slovami.

anonym

Ahoj Huxo.
V první řadě mne štvou krásné výrazy, kterými je dnes „obohacená“ (rozuměj przněná) čeština. „Lajkni“ – krása sama, viď? „Status“ – nevím, o co se jedná, ani Wiki mi nenapověděla (viz odkaz dole). Řekla bych, že takový projev odpovídá pubescentům. Pravdou však je, že jsem něco podobného zaznamenala u čtyřicetiletého přítele své kamarádky. Také ten „vztah“ šel rychle „do háje“.
FB a jiné sociální sítě jsou zde pro nudící se část společnosti. Nejvíc zde zakořenili důchodci, nezaměstnaní, invalidé a děti, které dnes neznají zdravější způsob zábavy, než dřepět u počítače.

Ubezpečuji Tě, že konzervativní způsob vyjadřování citů a pocitů je rozhodně vhodnější.
Teď se ale naskýtá otázka, zda to: „Miluji Tě“ by nebylo od takového „autora“ ani při vyslovení pouhou hrou a blamáží. Díky internetu mám pocit, že sotva se v dnešní mladé (velmi mladé) populaci něco „hne“ (a je jedno, zda je to stav nejistoty, zaražené větry, strach, nebo probouzející se city), tak okamžitě má takový jedinec touhu vykřikovat do světa, jak je straaaašně zamilovaný. Tyhle pocity ale s láskou nemají opravdu vůbec nic společného. Dětská zamilování (školní lásky) přicházejí a odcházejí stejně, jako se střídají roční období. Když člověk vyzraje, a to ve skutečném citu a vztahu opravdu musí, tak najde i vhodná slova, jak partnerovi svůj vztah vyjádřit.
Takovouhle kolovací zprávu lze považovat pouze a jen za zábavu, a to ještě bezduchou a v ničem inspirativní. Je to pouhé zabíjení času.

StatusZ Wikipedie, otevřené encyklopedie
Slovo status (latinsky stav), jež je často zaměňováno se statutem, znamená
právní postavení osoby, organizace či územního celku
technický status – stav přístroje nebo zařízení
status (počítač) – v informatice znamená stav zpracování úlohy
sociální status – postavení osoby nebo skupiny ve společnosti

jwood

Ocko to tady krásně napsala. Przněná čeština. Proč posílat písmenka? Když chci někomu něco říct,tak mu to řeknu. Na FB jsou dvě skupiny lidí. Naprostí pitomci neschopní normálního života úplně stejní,jako zakladatel FB a druhá skupina,která chce na té první vydělat. Autor písmenkové kraviny patří na beton do první skupiny.