zhuzupets

Ještě poprosím, co je tedy insolvenční správce?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Insolvenční správce spravuje váš majetek v případě, že jste v úpadku.
Prostě bez jeho svolení si ani …
Pokud vyhlásíte na sebe např. osobní bankrot, spravuje vaše vydělané peníze tak, že vám vyplatí minimum co musí ze zákona a ostatní odešle věřitelům.
V případě, že cokoli zdědíte, vyhrajete apod. zahrne do vašeho majetku a rozešle věřitelům.
Bez jeho souhlasu nesmíte nic pronajmout ani si nic pronajmout, např. ani uzavřít smlouvu s mobilním operátorem.

Další odpovědi
hanulka11

Tento pojem tak upravuje jiný právní předpis a to zákon č. 312/2006 Sb., o insolvečních
správcích, který v ust. § 2 stanoví, že insolvenčním správcem je
a. Fyzická osoba, která je oprávněná vykonávat činnost insolvenčního správce
b. Veřejná obchodní společnost
c. Zahraniční obchodní společnost

Insolvenční správce jedná svým jménem na účet dlužníka, pokud na něho přešlo oprávnění nakládat s majetkovou podstatou.

Popy

Insolvenční správce v případě oddlužení plněním splátkového kalendáře nesprávuje Váš majetek. Od schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře je dlužník osobou s dispozičním oprávněním. Má však řadu povinností. Má nárok pouze na nezabavitelnou část mzdy, zbytek je zaslán na účet IS, který jej rozdělí mezi věřitele. Smlouvu např.s mobilním operátorem můžete uzavřít bez jeho souhlasu. Avšak je velmi důležité, aby Vám z nově uzavřených smluv nevznikly nové závazky po splatnosti, delší než 30dní. To je posuzováno jako nedbalý přístup dlužníka k ins. řízení a může to být důvodem zrušení schváleného oddlužení a prohlášení konkursu na Vaší osobu a to je velmi nemilé..