ivanka

Ještě k těm svetrum?

Ja nevim jestli je z přírodní vlny, myslim že ne. Myslíte si že tam tu aviváž nemam davat,a nebude ten svetr tvrdý? Co myslíte?

Odpovědi
anetadela1

Tak tam zkuste dát jen malilinko. Já si myslím, že by právě byl tvrdý jak píšete. Já akorát vím, že aviváž se nemá dávat když se perou bundy. Ale na svetry ji dávám normálně.

Nuk nuk

POkud by byl svetr stoprocentně umělý, pravděpodobně by Vám nezfilcovatěl. Filcovatí pouze čistá vlna. Jestliže Váš svetr stál 6tis., velmi pravděpodobně to byla 100% čistá a velice kvalitní. Taková vlna je vysoce hřejivá, příjemná, nedráždí, ale zároveň je velmi choulostivá a citlivá na údržbu.
Aviváž se pro máchání takové vlny nedoporučuje. Stejně tak ji může zničit nesprávný prací prostředek nebo způsob praní. Mám obavy, že ale tento svetr už nezachráníte, ale nejsem odborník. Jestli je ještě nějaká šance, by mohla vědět zkušená švadlena (či spíš pletařka), nebo někdo, kdo opravdu vlně rozumí. Případně bych se neváhala zeptat přímo výrobce svetru.