vladovamisa

Ještě k odstoupení od smlouvy…viz nákupy přes internet

Souhlasím s odpovědí, že odstoupení je jednostranný právní úkon a že se musí poslat doporučeně, a tak se ptám co dělat, když druhá strana – poskytovatel služeb poštu nepřebírá a následně vymáhá platby za služby o které už ale nestojím? Díky moc.

Nejlepší odpověď
standa

Napište výpověď a tu podejte na České poště službou „DOPORUČENÁ ZÁSILKA“ spolu s doplňkovou službou „DODÁNÍ DO VLASTNÍCH
RUKOU ADRESÁTA“.

Přesvědčte se, že máte správně uvedené jméno adresáta (odpovědný zástupce dodavatele) a správnou adresu.

Jestliže pak není adresát zastižen na udané adrese, uloží Česká pošta tuto písemnost ve své provozovně a adresáta o tom vyrozumí.

Nevyzvedne-li si adresát písemnost do patnácti dnů od uložení, považuje se poslední den této lhůta za den DORUČENÍ (fikce doručení), a to i když se adresát o uložení nedozvěděl.

Od tohoto dne DORUČENÍ*) začíná běžet výpovědní doba (uvedená ve smlouvě), která je zpravidla 3 měsíční.

A po skončení výpovědní doby můžete službu přestat platit.

*) někdy začne výpovědní doba běžet až od prvního dne měsíce, který následuje po převzetí(doručení) výpovědi…, což záleží na tom, jak je to formulováno ve smlouvě

p.s. veškeré doklady si uschovejte pro případné dokazování u soudu