Oprah

Ještě jednou rovnátka

Když mi zubař dá rovnátka,tak jsem viděla že jsou různé druhy,celé kovové,nebo průhledné s drátkem,jaké jsou účinější a lepší,nebo jsou všechny stejně účinné.A nebolí to nasazování,a co když budu mít kaz,to se nějak sundají.Díky.

Odpovědi
bartt13

me je daval muj strejda protoze je zubar a bolely strasne auuuuuuuuuuuu­uuuuuuuuuuuu

faktor82

Nejúčinnější jsou kovové. Nasazování nebolí, ale prvních pár dnů je nepříjemných, je to takové tlačení a nedá se pořádně něco jíst, jen hodně měkké pokrmy.

Kaz moc nehrozí, o rovnátka člověk musí hodně počovat, jinak mu budou jendotlivé destičky padat a celá procedura se tak prodlouží.

Gabilka

Určitě kovové jsou nejúčinější. Druhů je více, až po skoro neviditelné po klasické dráty. Nandavání trošku bolí, záleží na lékaři, jak je citlivý (ta moje se s tím nepárala). Jinak pár dní nebudeš moct opravdu nic kousat, spíš jogurty, kaše, atd. Pak až budeš chodit na kontroly, tak ti to vždy utáhne a ten pocit tlaku se bude opakovat..