annas

Ještě jednou k výročí narození R. Hrušínského. Viděli jste film Spalovač mrtvol? Zapůsobil na vás?

Víte, kdo a podle kterého díla film natočil? Proč byl asi film po krátkém uvedení stažen?

V souvislosti s hrůznými činy pana Kopfrkingla mě napadly verše K. H. Máchy:
„Je mrazivé dotýkat se krásy konečky prstů, stojíce podrážkami bot na rozdrcených lebkách, v zlu, jímž v mnohem větší míře za ten letmý dotek platím, než by si lidé přáli.“

Zlo pana Kopfrkingla…

Nejlepší odpověď
benaja

Tenhle film je ukazkou hereckeho umeni jak R.Hrusinskeho tak i V.CHramostove,oba byli vytecni,proc ho ulozili do trezoru?Snak kvuli obema protagonistum,nebo proto,ze nas navstivili pratele ze SSSR,at to bylo tak nebo tak,film je to skvely,vzdy se na nej rad podivam,pan Kopfrkingl je primo desivy,to pan Herz umi,vzdyt jeho kraska a zvire je take takovy horurek,deti se bali,ale take ji milovaly.

Další odpovědi
anonym

http://irefera­ty.lidovky.cz/2/598/Sp­alovac-mrtvol

Není co dodat.

FOG

Herecky koncert pana Hrusinskeho.
Samozrejme film mam ve sve filmotece.