Falcon

Ještě jednou e-knihy

Chtěl bych si koupit el.čtečku Kindle a chtěl bych vedět,jestli se tam dá dát i třeba denní tisk a kde ho vezmu.A ty knihy co stáhnu na internetu,když jsou každá v jiném formáru,tak jak se budou v té čtečce otevírat,To se musí nějak převést?Protože jsem si stáhl pár knih do počítače a některé se mi otevírají jako dokument ve Wordu a jiné jsou v tom EPUB .A jak to bude v té čtečce.Dík

Nejlepší odpověď
Scalex

Řada českých zpravodajských serverů nabízí pro Kindle své soupisy zpráv, třeba aktuálně.cz. Pokud je Kindle v dosahu internetu (Wifi nebo 3G), tak na něj ten tisk přijde mailem (přímo do čtečky) a to tuším dvakrát denně (ráno a odpoledne).

Na správu knihovny elektronických knih doporučuju program CALIBRE. Je zdarma a slouží k tomu, aby si člověk udělal v eboocích pořádek a aby se daly snadno převádět knihy do jiných formátů. Není tak problém mít na disku knihy v různých formátech a pak připojit čtečku k počítači a ty knihy si do ní poslat ve formátu nejvhodnějším pro Kindle.