misicka2310

ještě jeden dotázek:)

V pondělí jsem byla v poradně jsem 41+3 těh. a doktor mi řekl že mám příjít v pondělí což je pozítří a že pokud ještě neporodím a v to pondělí příjdu tak mě pošle do porodnice že tam obvykle posílají od 41 tydne těhotenství to znamená asy že mi porod vyvolaji co? a kdybych teda nastoupila v to podnělí tak mi ten porod vyvolaj hned ? mam strach abych tam nebyla třeba tyden a nečekala.

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Čekat nebudeš. Když se porod vyvolává, tak už to je krajní řešení. Dají ti injekci nebo vloží do těla čípek. Nemusíš se bát. Ženská, co se mnou byla na pokoji v porodnici, ta tam čekala sice jeden den, ale to bylo proto, že už jí odtekla plodová voda a vysloveně se čekalo, až se to rozběhne. Nerozběhlo se to, a tak jí dali čípek. Já měla zase porod rozběhnutej, ale hrozně moc pomalu. Za šest hodin jsem se otevřela jenom na dva centimetry. Tak mi dali kapačku a už to jelo jako na drátkách. Nebudeš tam tak dlouho čekat. Pokud už se blíží konec 42. týdne, tak už to vyvolají najisto. Je to kvůli placentě. Ale neboj, oni ví co dělají.

Další odpovědi
anetadela1

Ano, vyvolají ti porod. Nejsem si jistá, ale myslím, že hned. Týden tam rozhodně čekat nebudeš, neboj:-)
PS: přenášet můžeš nejvýš 10 dní, pak se začne kazit plodová voda a je zle…

panenka

pan doktor má misicko pravdu pokud jsi v takovém velkém již stádiu a ještě jsi neporodila pošlou tě do nemocnice kde si tě vemou na starosti udělají monitor a odevzdáš jim papíry a pak tě odvedou na pokoj kde tě budou sledovat a tvé mimčo a popřípadě ti ten porod i vyvolají já jsem u prvního dítěte mišičko rodila 12 hodin.ale neboj se budeš v dobrých rukou .co se týče nástupu nastupuje se ráno do 8 hodin
souhlasím zde s kolegyní že nesmíš přenášet miminko dýl jak 10 dní pak se kazí plodová voda a mohlo by to miminku ublížit