Jeřabiny jedlé a nejedlé

dobrý den chci se zeptat jak bezpečně poznám jedlou jeřabinu.díky

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na uvedenou stránku, kde byla položena stejná otázka. Snad Vám odpovědi pomohou.

Zdroj: http://www.pri­roda.cz/debata­.php?vlakno=10847

Další odpovědi
atriplex

Samozřejmě podle chuti bobulí se to pozná snadno. Jde to poznat také podle listů:

  1. Nejedlá jeřabina má lístek zubatý po celém okraji
  2. Jedlá jeřabina má lístek zubatý jen do poloviny, zbytek je celokrajný.

elektrikář

Poznat jedlé jeřabiny je snadné stačí do ni kousnout, U divoké jeřabiny vám třísloviny sevřou pusu. U vyšlechtěného druhu jsou nakyslé.