EliškaG

Jenutné omítnutí udírny ze vnitř?

Je nutné omítnout zděnou udírnu ze vnitř, která je postavena z normálních cihel? Ptám se na to zejména z důvodu unikání nebo prosakování kouře, pokud by v maltě byla malá skulinka. I když jsem přesvědčena, že kouř půjde cestou nejmenšího odporu takže by případnou malou skulinkou v maltě jít neměl. Ale radši se zeptám zda je vhodné udírnu omítnout te vnitř.

Nejlepší odpověď
Drap

Nutné to neni, v žádném případě to však neuškodí ničemu. I drobné úniky kouře nemají na smotné uzení žádný vliv.