annas

Jen pro ten dnešní den?

„Jen pro ten dnešní den stojí za to žít,
jen klid svůj tichý mít, víc po ničem netoužit!
Jen pro ten dnešní den a pro úsměv váš
se život změní v sen, ten den, kdy štěstí potkáváš.
Nesmíš se ptát, co bylo včera, bude zítra zas,
jen dnešek uchopit a pochopit, že nejkrásnější sen
je dnešní den…“

Jistě znáte tuto skladbu z filmů pro pamětníky. Zpíval ji český filmový a divadelní herec, režisér, skladatel, dramaturg a zpěvák. Narodil se 7. srpna 1899.

Vzpomenete si na jméno herce? Slova písně – způsobí vám radost, když víte, že někdo na vás myslí – potěší slovem či nějakou maličkostí?

Nejlepší odpověď
ten který je

Byl to Oldřich Nový.Paní Annas díky,přávě jste mi potěšila maličkostí začít nový den.

Další odpovědi
Michal

I zítřejší den,je plný slunce ,života.
I zítřejší den je plný květin a radost ,je tvé
milé slovo,polibek na rty.
Miluješ mě,viď? I když je sobota,nebo pátek.
Lásko!
Tvé pusinky jsou dobrota.

Zdroj: Oldřich Nový.Odpovídám…

martina1

To je velmi lehké,kdo by neznal Oldřicha Nového coby Kristiána…
Já jsem ráda,když kamarádka nebo známí přijedou jen tak na návštěvu,nebo zavolají a není to jen v den svátku a narozenin,protože musí.Dnes budu doma sama,tak si asi film pustím......

anonym

VELKÝ ZNALEC A MILOVNÍK ŽEN OLDŘICH NOVÝ. VÍTE,ŽE BYL V KONCENTRÁKU KVŮLI TOMU, ŽE SE ODMÍTL ROZVÉST SE SVOU MILOVANOU ŽENOU, KTERÁ BYLA ŽIDOVSKÉHO PŮVODU?VELMI SI JEJ VÁŽÍM JAKO HERCE A ČLOVÉKA.TOLIK---ZAJ-PO

Zdroj: ZNALOSTI