Avatar uživatele
bobrik

Jeli jste tankem? Kolik obnáší posádka v tanku? Čtyři, či tři?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? chudst, Jikra, barnajka před 4623 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
barnajka

Tankem jsem nejela, ale děda býval na vojně tankistou. V paměti mi utkvělo mamčino vyprávění, jak děda vždycky nechápal, proč se říká „Máš tady bordel jak v tanku“. V tanku prý žádný bordel není, naopak! Všechno musí být pečlivě na svým místě, na pořádek se dbalo důsledně. Tak kdoví, jak to vlastně vzniklo.. :)
A co se toho osazenstva týče – nejsem si teď úplně jistá, ale mám dojem, že děda sloužil ve 4-členné posádce. A bez psa ;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Odpovědět ti kvalifikovaně nemůžu,proto že jsem na vojně nebyl,ale myslím si,že posádku tvořili čtyři lidé.Velitel tanku,střelec,na­bíječ a řidič.Mnohé napoví seriál 4 z tanku a pes.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gepik

Osádku moderního tanku tvoří velitel, střelec, řidič a nabíječ. Ruské tanky a třeba i francouzký Leclerc mají automatické nabíjení, tudíž jsou bez nabíječe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Záleží od typu. Videla som napríklad na nemenovanej stanici (discovery) anglické tančíky s dvomi ľuďmi, alebo dvojvežové ruské tanky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Typicky 4. Ale byli i dvoumístné tanky (československý T-37), byli i tanky s mnohem početnější posádkou (sovětský pětivěžový T-35 s 10 lidmi na palubě).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

asi tak čtyři vojáci, i když bývali i tri tankisty, tri vesolyje druzja, ekipaž mašiny bojovoj. já jsem sloužil u bigoš praporu na OT 64 a posádku tvořilo devět můžů : velitel, řidič, kulometčík – střelec z lafetovaných zbraní, nabíječ, dva střelci z kulometů, panceřovník a dva střelci ze samopalů

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek