bobrik

Jeli jste tankem? Kolik obnáší posádka v tanku? Čtyři, či tři?

Nejlepší odpověď
barnajka

Tankem jsem nejela, ale děda býval na vojně tankistou. V paměti mi utkvělo mamčino vyprávění, jak děda vždycky nechápal, proč se říká „Máš tady bordel jak v tanku“. V tanku prý žádný bordel není, naopak! Všechno musí být pečlivě na svým místě, na pořádek se dbalo důsledně. Tak kdoví, jak to vlastně vzniklo.. :)
A co se toho osazenstva týče – nejsem si teď úplně jistá, ale mám dojem, že děda sloužil ve 4-členné posádce. A bez psa ;)

Další odpovědi
anonym

Odpovědět ti kvalifikovaně nemůžu,proto že jsem na vojně nebyl,ale myslím si,že posádku tvořili čtyři lidé.Velitel tanku,střelec,na­bíječ a řidič.Mnohé napoví seriál 4 z tanku a pes.

gepik

Osádku moderního tanku tvoří velitel, střelec, řidič a nabíječ. Ruské tanky a třeba i francouzký Leclerc mají automatické nabíjení, tudíž jsou bez nabíječe.

led

Záleží od typu. Videla som napríklad na nemenovanej stanici (discovery) anglické tančíky s dvomi ľuďmi, alebo dvojvežové ruské tanky.

baghira

Typicky 4. Ale byli i dvoumístné tanky (československý T-37), byli i tanky s mnohem početnější posádkou (sovětský pětivěžový T-35 s 10 lidmi na palubě).

lexx

asi tak čtyři vojáci, i když bývali i tri tankisty, tri vesolyje druzja, ekipaž mašiny bojovoj. já jsem sloužil u bigoš praporu na OT 64 a posádku tvořilo devět můžů : velitel, řidič, kulometčík – střelec z lafetovaných zbraní, nabíječ, dva střelci z kulometů, panceřovník a dva střelci ze samopalů