Pokročilý

Jeli jste tankem? Kolik obnáší posádka v tanku? Čtyři, či tři?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tankem jsem nejela, ale děda býval na vojně tankistou. V paměti mi utkvělo mamčino vyprávění, jak děda vždycky nechápal, proč se říká "Máš tady bordel jak v tanku". V tanku prý žádný bordel není, naopak! Všechno musí být pečlivě na svým místě, na pořádek se dbalo důsledně. Tak kdoví, jak to vlastně vzniklo.. :)
A co se toho osazenstva týče - nejsem si teď úplně jistá, ale mám dojem, že děda sloužil ve 4-členné posádce. A bez psa ;)

Další odpovědi:

Zlatý

Odpovědět ti kvalifikovaně nemůžu,proto že jsem na vojně nebyl,ale myslím si,že posádku tvořili čtyři lidé.Velitel tanku,střelec,nabíječ a řidič.Mnohé napoví seriál 4 z tanku a pes.

Bronzový

Osádku moderního tanku tvoří velitel, střelec, řidič a nabíječ. Ruské tanky a třeba i francouzký Leclerc mají automatické nabíjení, tudíž jsou bez nabíječe.

Zlatý

Záleží od typu. Videla som napríklad na nemenovanej stanici (discovery) anglické tančíky s dvomi ľuďmi, alebo dvojvežové ruské tanky.

Zlatý

Typicky 4. Ale byli i dvoumístné tanky (československý T-37), byli i tanky s mnohem početnější posádkou (sovětský pětivěžový T-35 s 10 lidmi na palubě).

Stříbrný

asi tak čtyři vojáci, i když bývali i tri tankisty, tri vesolyje druzja, ekipaž mašiny bojovoj. já jsem sloužil u bigoš praporu na OT 64 a posádku tvořilo devět můžů : velitel, řidič, kulometčík - střelec z lafetovaných zbraní, nabíječ, dva střelci z kulometů, panceřovník a dva střelci ze samopalů

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.