Jelen- kamarádka tvrdí,že včera při venčení pejska k ní přišel na vzdálenost 2m jelen a zvědavě je obhlížel.

Nedal se prý odehnat.Ona dostala strach a odešla.Odehrálo se to na kraji města.Je to vůbec možné? Myslíte.že mohl být nebezpečný nebo nemocný? Jak byste se zachovali vy?…:D

Nejlepší odpověď
Drap

V této době snad ani ne. Občas se takové vzácné okamžiky vyskytnou. Ovšem to, že se nechtěl nechat odehnat je velice zvláštní a nezvyklé.Mohl být třeba po nějakém šoku. Jelen by mohl být nebezpečný pouze v době říje a to by ještě kamarádka musela mít své dny. Potom se vyjímečně stává že to cítí a snaží se ženu napadnout. U jelenů je to spíše vyjímečné, spíše u srnců. A tímto způsobem se hlavně projevují jedinci, kteří jako mladí byli v péči člověka a vráceni do přírody. Ztratili přirozenou plachost před lidmi a v době říje je příroda silnější než pud sebezáchovy.
Doplňuji:
Stalo se mi kdysi něco podobného, potkal jsem se s jelenem asi na 4–5 m a čuměli jsme vzájemně na sebe asi minutu, možná dvě. Nesnažil jsem se ho ale zahnat, jen jsem zíral.

Další odpovědi
beer

Normálně se takto nechová.
Mohl to být uprchlík z nějakého chovu. Plachost ztrácí také zvíře nakažené vzteklinou, ta se ale u nás již nekolik let nevyskytuje.
Byl bych obezřetný, ale bez obav.

ReHu

Potkala jsem obrovského jelena na kraji města u lesa. jelen se zatoulal a mířil dále k městu. Měla jsem z něho trochu strach, ale téměř všechna zvířata jsou vesměs plachá a neútočí, pokud se necítí ohrožená. Bylo to v noci.

Takže, asi ano, myslím, že to možné je. Večer pravděpodobnější.
A…šla bych směrem od něj pryč, abych ho nestresovala. A psa také.
A zavolala bych městskou policii, aby jelen nešel dále do města. Tam by to pro něho mohlo být nebezpečné.

anonym

Zvěř přirozeně strácí svou plachost, protože se neustále zmenšují místa, kde by mohla nerušeně žít, a protože lidé do prostoru, kde se zvěř vyskytuje, běžně chodí. Ze dvou metrů jsem fotila antylopu a také nejevila známky strachu. Prostě jsme zvědavě koukaly jedna na druhou. Předpokládám, že setkání s jelenem bylo něco obdobného.
Kdyby byl jelen nemocný, tak by nejspíš zaútočil, ale neudělal to a kamarádku nechal odejít. Vzala bych to jako nevšední zážitek a dále nad tím nehloubala. Prostě se to stává.

bolak

To sem z toho > http://www.zverina-cz.cz/userfiles/clan­ky/red-deer.jpg

A svítili mu voči? Nevíš?
Jestli byl nemocnej to fakt netuším, neměl kolem krku sádlo v igelitovym sáčku a kolem toho plínu? Třeba v americe zase běhaj normálně mývalové po městě. Dřív to nebylo, teď je to tam na denní pořádku. Jsou přemnožený a nemaj co do huby, tak vyžíraj popelnice pač tam maj žrádla dostatek. Nevšimla si kamarádka, jestli ten jelen nebyl nějak přemnoženej nebo něco? Neukazoval kopejtkem do pusy, jako že má hlad?

Taky je možný že šel prostě jenom na pivo…
Doplňuji:
Nebezpečnej nebyl, to tyhle městský floutci nebejvaj.
Jó ale na vsi, tam je to jiná sebranka, von třeba čeká u silnice a jakmile se přiblížíš, hups a skočí ti zákeřně pod kola…

(a druhej je schovanej za stromem a ještě se ti směje)

ten který je

Malér by byl,kdyby ten jelen byl kamarádky manžel a pejsánek její milenec…;-)

anonym

Asi nebyl na laně.

venkovan

Pokud má nožky jako laňka, tak si třeba tipuje kam vyrazí na podzim.
Nicméně – dva metry neberu, pes by se jí zbláznil strachy. Ale beru, že se potkat mohli. Nic není nemožné- Zvíře které přijde k velkému městu může být celé zmatené. Jen jestli to opravdu nebyl ale srnec. Zeptej se jí jaké měl paroží – jak vypadalo.