summer

Jeké p se píše v oslovení: Vážený Pane řediteli??? a v spojení vaše škola?

Nejlepší odpověď
sejtanka

pane řediteli-malé p
vaše škola-je velké V-
.

Další odpovědi
chudst

Vazeny pane rediteli,
rad bych Vam oznamil, ze na Vasi skole se vyskytl jeden excelentni zak, ktery si rika chudst! :)

⇒ pan male, Vase velke.

Salvaje

pan ředitel – malé, není to žádné vlastní jméno.

Vaše škola – Zájemna Ty, Tvoje, Tebe, Vy, Vaše, Vás… se v dopise pše s velkým písmenem, pokud oslovujete konkrétní osobu. Tudíž i v tomto případě.

jmhad

Dobrý,ale on je v tom teď zmatek.U nás na kabelovce visí pozvánka,kde je psáno " navštívíme Doom". Myšlen byl Dóm sv.Václava v Olomouci,ale vesnický úředník chtěl být světový a vlastně napsal „dům“. Takže dóm,pán,vůl a pod s malým.Přímé oslovení s Velkým.