9 řemesel

Jejeje , to jsem to zvojtil ,tak ještě jednou tu otázku o poutníkovi a omlouvám se moc..

Představte si rozcestí(křižo­vatku) ve tvaru „Y“.Po jedné z cest přichází poutník.Ví, že jedna cesta vede do Prahy,druhá do Brna.Na rozcestí, které nemá ukazatele, sedí 2 bratři,jeden velice prolhaný,nikdy neřekne pravdu , druhý mluví jen a jen pravdu.Poutník o tom velice dobře ví, co ale neví je , který je který.Jakou položí ,a to jenom jednu, aby věděl kudy do Brna?
Doplňuji:
Odpověď:Zeptá se kteréhokoliv z bratrů."Kam by mne poslal tvůj bratr,kdybych se ho zeptal,která cesta vede do Brna?"Ten , co stabilně lže by ukázal na tu špatnou,neboť ví, že bratr by ho poslal správně.Ten co mluví jen pravdu také tam,neboť ,ví že bratr jen lže.Tudíž je to ta druhá cesta!

Nejlepší odpověď
led

Ďakujem aspoň týmto za nachytanie 🙂. Už viem kadiaľ do Brna… hodím si zápalku, ktorým smerom padne hlavička, pôjdem. Niekedy tam prídem 🙂