pastel.ka

Jedovaté návnady

V našem domě jsou společné půdní prostory.Nevím kdo (ale myslím si), stále klade návnady na hubení hlodavců.Vypadá to jako kus točeného salámu. Soustavně to likviduji, neboť je to ve společných prostorách a ne v soukromé kóji.
Otázka : když tam vejde pes s majitelem, kočka, či dítě, sní to…kdo ponese zodpovědnost za otravu, či případné umrtí ???
děkuji za odpověď i názor.

Nejlepší odpověď
quentos

být Vámi, jsem v klidu. Množství jedu, které otráví krysu, člověku neublíží, může se mu maximálně udělat špatně. Nejhorší variantou je výplach žaludku, ale smrt nehrozí.

Další odpovědi
Jakub

Podle předcházející otázky , soudím, že vykonáváte funkci předsedkyně výboru SVJ. Je to divné, že někdo , o kom nevíte, vám klade návnady do prostor vašeho domu. To může provádět jen deratizační firma, která má oprávnění k nakládání s jedy. O tom musí být proveden zápis a vyvěšeny tabulky oznamující přítomnost návnad v domě. Pokud to někdo dělá bez vašeho vědomí, vystavuje se podání trestního oznámení za veřejné ohrožení. Sice nevím, o jaké návnady se jedná, ale běžně používané spolehlivě likvidují jak psy tak kočky. Nedovedu si představit, jak by dopadlo dítě. Ovšem odpovědnost spadá na vás. Proto s tím musíte něco urychleně udělat. Třeba i podat trestní oznámení na neznámého pachatele.