KubikS7

Jednou,když jsem přeséval dovezenou hlínu na zahradu,objevil jsem v ní obří bílé"červy".Délka asi 10 cm.Nevíte co to je?

Délka 10 cm , docela tlusté , byly v hlíně. Nevím , jestli to byli červi. Mělo bílou barvu , tvar těla jako žížala , ale mnohem tlustší. Prosím o radu , moc by mě to zajímalo .

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Mohli by to být drátovci? Viz dokaz.

Zdroj: http://www.agro­manual.cz/cz/a­tlas/skudci/skud­ce/dratovci.html

Další odpovědi
beer

Nebyli to červi, ale zcela jistě larvy brouků. Pokud ta „hlína“ byla složením spíše jako kompost, mohlo by se jednat o larvy roháče obecného:
http://www.go­ogle.cz/search?q=roh%C3%­A1%C4%8D+obec­n%C3%BD+larva&hl=cs&rls­=com.microsof­t:cs:IE-ContextMenu&rlz=1I7AD­FA_cs&prmd=im­vns&source=lnms&tbm­=isch&ei=R_76TtHJDL­PV4QTUtrGvCw&sa=X&­oi=mode_link&ct=mo­de&cd=2&sqi=2&ved=0CA8Q_­AUoAQ&biw=1016&­bih=651

případně nosorožíka kapucínka:
http://www.go­ogle.cz/search?q=roh%C3%­A1%C4%8D+obec­n%C3%BD+larva&hl=cs&rls­=com.microsof­t:cs:IE-ContextMenu&rlz=1I7AD­FA_cs&prmd=im­vns&source=lnms&tbm­=isch&ei=R_76TtHJDL­PV4QTUtrGvCw&sa=X&­oi=mode_link&ct=mo­de&cd=2&sqi=2&ved=0CA8Q_­AUoAQ&biw=1016&­bih=651#hl=cs&rls=com­.microsoft:cs%3A­IE-ContextMenu&rlz=1I7AD­FA_cs&tbm=isch&sa=1&q=no­soro%C5%BE%C3%­ADk+kapuc%C3%AD­nek+larva&oq=no­soro%C5%BE%C3%­ADk+kapuc%C3%AD­nek+larva&aq=f&a­qi=&aql=&gs_sm=s&g­s_upl=164093l17­2453l0l176546l19l19l0l1l­0l2l469l3972l0­.8.6.2.1l17l0&bav=­on.2,or.r_gc.r_pw­.,cf.osb&fp=4946da5­7c915ab1c&biw=1016&bih=6­51
Uváděná velikost by nejspíše odpovídala těmto dvěma, drátovci jsou mnohem a mnohem menší.
Studium