anetadela1

Jednoduché či podvojné účto

Ahoj, kdo nebo kde mi poradí jestli mám vést jednoduché či podvojné účetnictví? Ráda bych si na jaře otevřela obchůdek se spodním prádlem.

Odpovědi
standa

Už asi 5 let pojem „jednoduché účetnictví“ neexistuje.

Tato forma vedení účetnictví byla nahrazena tzv. „daňovou evidencí“ – detaily viz níže uvedený odkaz.

S podvojným účetnictvím se určitě trápit nemusíte (nemyslím si, že byste splňovala parametry pro povinné vedení podvojného účta). Postačující bude ta daňová evidence.

Zdroj: http://www.jak­podnikat.cz/da­nova-evidence.php