ShyDoe

Jednoduchá jídla, která bych mohla vařit…

Ahoj :) je mi 16 a chtěla bych umět něco uvařit.. je mi to blbý, že nic neumím , třeba něco pro svýho kluka … umím jen péct, to mě strašně baví… ale uvařit jen palačinky buchtičky se šodó a krupičku… jenže bych chtěla umět něco víc :D určitě neudělám svíčkovou atd.. ale něco jako guláš atd bych zvládnou mohla ne ? Poradte něco víc :D Díky za rady …

Nejlepší odpověď
www

Určitě zvládneš třeba i tu svíčkovou, natož guláš.
Mrkni ale do zdroje, jistě najdeš překvapivě jednoduché recepty.

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=va%C5­%99en%C3%AD+pro+za%C4%8D­%C3%A1te%C4%8Dn%C3%AD­ky&client=ms-opera-mini&channel=new&re­dir_esc=&hl=cs&

Další odpovědi
hanulka11

Bezva jsou videorecepty – podle nich uvaří každý začátečník – tak ať se ti vede .

Damiana

Jestli se chceš naučit vařit, pořiď si dobrou kuchařku, kde se naučíš základy. Net je dobrý, ale musíš se v telch receptech už teochu orientovat, protože lidé jsou schopni „radit“ všelijaké čuňárny…:-( Výborná kuchařka je ta od matadora české kuchyně Viléma Vrabce. Na netu si zkus najít Dadalovu kuchařku. Pokud tě to chytne, pak už to dál půjde samo. Záleží na tom, jakým směrem se vydáš. Jestli „babicoidními“ recepty plnými zpatlaných, smažených nebo rozpečených hnusů nebo budeš připravovat zdravá a zajímavá jídla – samozřejmě vylepšená podle fantazie. Jsou mi docela odporné „pochoutky“ typu obalovaný Junior, polévka z kečupu, buřty na všechny způsoby – to přece nejde jíst dobrovolně a o dobré kuchařce to nesvědčí vůbec. Jestli máš zájem a chceš se naučit opravdu VAŘIT, začni u toho, jak to má skutečně vypadat.
Píšeš o guláši. Takže pozor na to, jestli se to v nějakém receptu hemží Masoxem, umělou jíškou, vylepšováky typu kapie z konzervy, buřt a slanina „pro chuť“, apod.
Pořádný hovězí guláš uděláš jedině tak, že na sádle osmahneš na kostky nakrájenou hovězí kližku až se zatáhne a trochu opeče, pak přidáš nakrájenou cibuli (tolik, kolik je masa), osmažíš dozlatova, zasypeš sladkou červenou paprikou, dáš trochu kmínu, černý pepř, rozdrcenou chilli papričku, stroužek česneku, promícháš a zaliješ vývarem. Když je maso poloměkké a skoro vydušené na silnou šťávu, rozdrobíš tam dva krajíce chleba (třeba Šumava), zaliješ jedním světlým pivem a dodusíš doměkka. Nakonec přidáš trochu majoránky – ale už nevaříš. Hotový gulášek servíruješ s kolečky čerstvě nakrájené cibule a čerstvým chlebem nebo s bramborami.

Deli

Já jsem začínala s kuřecí směsí. Je to jednoduché. Kuřecí maso nakrájíš na nudličky nebo kostičky, na pánvi rozehřej olej, pak tam dáš malou cibulku nadrobno nakrájenou, necháš zesklovatět (pořád míchej), pak přidáš posolené maso (pánev máš na hodně, mícháš, až je maso celé „bílé“). Pak přidáváš, co tě napadne. Hrášek, kukuřici, hrst najemno nastrouhané mrkve, na kostičky nakrájená kapie, nebo houby… Okořenit můžeš červenou paprikou (tu vždy dávej hned na syrové maso nebo budeš-li dělat guláše, tak na cibulku, kterou smažíš), pepřem, provensálským kořením, bylinkami, např. bazalkou… Ještě tak 10 min nech, sem tam zamíchej, až budou kousky masa takové dozlatova, je hotovo. K tomu rýži nebo brambory. Časem sama začneš vymýšlet a obměňovat a vytvoříš si vlastní recepty.

elektrikář

Zkus třeba tyto tousty, Několik tavených sýrů 2 vejce cc Grilovací koření podle chuti sůl pepř 15 deka strouhaného aidamu 15 deka salámu nebo šunky cibulku a kyselou okurku, někdy používám moravanku nebo mexickou zeleninovou směs přimněřeně. Asi hrst drobně pokrákenou. Natřu na krajíčky veky a z obou stran opeču na pánvičce, Mým dětem do moc chutnalo. veka z jedné strany křupavá a z té druhé opečeny sýr. Uspěch zaručen.

Doplňuji:
jinak pro inspiraci WWW Labužník,WWW Na Másle WWW U U recepty a mužeš se ještě zeptat na další stránky u GOOGLa

M.

Podle receptů se dá zvládnout všechno. :)

Michal Kole

Na co vařit 🙂 Existují hospody a pizza na telefonu s tou mám jednu veselou příhodu 🙂

elektrikář

Jinak jdou udělat obložené chleby třeba s vejci na plátky Položíš na chleba s máslem s kečupu a hořtice jim můžeš udělat očička Beraní rohy a paštiku,
salám a několik druhů sýra, Třenou nivu s máslem, rozmačkané lečo i s buřtíkem, a podobně.Rozhudu hermelín to jsem mazal na topinky,