ReHu

Jednání zastupitelstva obce – přístupné veřejnosti?

V naší vesnici svolávají schůzi zastupitelstva. Jsme 3 malé vesnice s 1 obecním úřadem.
Ráda bych věděla, zda je jednání veřejné, či ne.
Měla bych pár připomínek a dotazů k dění v naší obci.
Za info díky.
Doplňuji:
O veřejném zasedání se tam nepíše, takže, pokud správně rozumím, účastnit se nemohu.
Zkusím aspoň napsat dopis a uvidím.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Podle zákona o obcích 128/2000 sb §93
je jednání zastupitelstva veřejné !!!!
Není třeba o tom psát.

Obecní úřad má mít svůj jednací řád, ale ten musí být v souladu se zákonem 128/2000 sb !!!

Další odpovědi
anonym

Pokud starosta ( tka ) vyhlásí veřejné jednání zastupitelstva obce,máte PRÁVO se tohoto jednání zučastnit.