Avatar uživatele
BENYTA

Jedna teoretická – pár se chce vzít – jeden z nich má dluhy sjednané v minulosti. A ?

A co bude,když ten s dluhy bude mít např.autoneho­du,spáchá sebevraždu,či zemře úplně normálně…? Nic jiného mě nenapadá…omlouvám se za morbidnost – ZDĚDÍ ty dluhy zákonný manžel/manžel­ka,který/á je v dědictví v tzv.první řadě?
A co předmanželská smlouva,lze to jí vyřešit?
Předem děkuji za fundované reakce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3309 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Jen dodám – takovouto (předmanželskou) smlouvu je nutné zapsat do veřejného rejstříku smluv – jinak není pro třetí strany (věřitele, exekutora…) směrodatná, nemusí si jí ´všímat´…!
Doplňuji:
Kruciš, odkaz jsem nevložil – https://portal­.gov.cz/portal/rej­striky/data/10013/ …
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano, lze to řešit předmanželskou smlouvou. V případě dědictví je manželka a děti na prvním místě. Pokud bude dědit, dědí pasiva i aktiva.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Předmanželskou smlouvou nelze vyřešit dluhy.

Exekutor může SJM exekuovat i pro dluhy jenom jednoho z manželů, přestože dluhy vznikly ještě před uzavřením manželství. Exekuci nelze zastavit, soudním zúžením SJM, sjednáním opdděleného majetku ani odklad vzniku SJM ke dni zániku manželství.

Doporučuji vedle NOZ dobře pročíst exekutorský a správní řád.
Doplňuji:
Jediný rozumný postup (postup chránící partnera/partnerku) je podle
mne uzavření sňatku až po úhradě dluhů nebo po skončeném oddlužení.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Analníkolík

Dluhy nebrat !!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Plně podepisuju ivzez. Všechny poradny jsou plné varování praktiků před sňatky se zadluženými, např. http://forum.me­sec.cz/index.php?to­pic=5890.msg30489

před 3307 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek