Rokio

Jedná se v tomto případě o úplatek?

V případě, že bych byl stíhán za trestný čin, který jsem neudělal, bych policistovi dal pár stovek, aby bylo proti mě zastaveno trestní stíhání.

Jedná se o úplatek? Podle mě skutková podstata zločinu podplácení je naplněna tehdy, pokud bych chtěl po úřední osobě nějakou nezákonnou výhodu. V tomto případě se jednalo pouze o to, aby bylo vykonáno to, na co byl nárok už od samého počátku.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano je to zcela jasný úplatek. Za peníze žádáš nelegální protislužbu. Pokud jsi trestný čin nespáchal,a byl křivě obviněn, o tom rozhodne soud.

Další odpovědi
Emefej

Je to úplatek. Práva se musíš domoci jinou cestou, než uplácením policisty.

anonym

To raději neděleji ,
jen si přitížíš ,
policista pouze vyšetřuje ,
pokud vyšetří tvou nevinu tak šetření směrem k tobě končí ,
a dále policista šetření předává státnímu zástupci a ten rozhodne zdali jde o přestupek,trestný čin a své šetření předává soudu .
o vině či nevinně rozhoduje soud .