Avatar uživatele
simonka

Jedná se o žlučníkový záchvat?

Nikdy jsem s jídlem neměla žádné problémy, ane nyní během 3 týdnů jsem si udělala k večeři vložky s banánem. Před 3 týdny se mi během 3 – 5 hod po jídle udělalo špatně, zvracela jsem, děsně nafouklé a bolestivé břicho, časté močení, později průjem, celá zpocená a na závěr zimnice bez teploty. Protože jsem toho snědla víc nevěděla jsem, že by to mohlo být po vločkách. Až včra jsem si opět dala k večeři vločkovou kaši a vše se opakovalo. Ráno mi už nic není, ale těch pár hodin se mi zdály neskutečné.
Doplňuji:
Omlouvám se, ale překlep – vločky, ano jedná se výhradně o vločky, nic tučného jsem celý den nejedla, právě, že až tak po asi těch 3 – 4 hodinách šílené bolesti.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, chudst před 4732 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Spíš než vložky by záchvat mohlo způsobit mléko či máslo, pokud jste je v kaši použila.
Je pravda, že žlučníkový záchvat vás může občas chytnout i po jídle, u něhož byste to nejméně předpokládala. Někdy může jít i o podráždění slinivky. Co „žlučníkář“, to jiné poznatky.

Znám z vlastních zkušeností. Vyloučila jsem z jídelníčku ovoce (kromě jiného), působí mi problémy.
Doplňuji:
Omlouvám se za překlep – patří vločky. Teď mě napadlo – třeba i banán zapůsobil negativně.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nikdy jsem ho neměla,nemůžu poradit,ale jukněte se do odkazu.

Zdroj: http://zdravi­.centrum.cz/au-bere-me-zlucnik/2008/3/1­0/clanky/pozna­te-zlucnakovy-zachvat/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anizbor

Je mi tě líto,jsou to nepříjemné bolesti.Pokud si vzpomínám,tak jsem také mívala žlučníkové záchvaty,jednou po dvou banánech,tehdy mi paní doktorka potvrdila,že po banánech může nastat záchvat,zvláš­tě,když jsou dobře zralé,tak pozor na ně!Přeji mnoho zdraví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Leilisek

Žlučníkový záchvat je nejčastěji vyvolán hodně tučným jídlem, proto se mi ta vločková kaše nějak nezdá. Děje se to jenom po vločkové kaši nebo po veškerém jídle?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

nemáte alergii na vločky? možná to ani nevíte

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví