Fiverka

Jedna pro ženy…

Jsem po druhém porodu a u obou mi na začátku čtvrtého měsíce dítěte začaly hodně padat vlasy…Máte také takovou zkušenost? Pravda je že v těhotenství a ty tři měsíce po něm jsem měla vlasy moc pěkný a skoro nevypadávaly tak to ted asi musí dohnat:)))jen bych ráda věděla jestli je to časté…děkuju

Nejlepší odpověď
Damiana

Vypadávání vlasů po porodu je v podstatě fyziologický jev a ve větší či menší míře potká téměř každou ženu. Souvisí s náhlým poporodním hormonálním poklesem. Ve většině případů tyto obtíže odezní samy i bez terapie zhruba do jednoho roku po porodu. Pro obnovu vlasového porostu se při kojení doporučují vitaminové preparáty pro kojící matky s obsahem vitaminů skupiny B a stopových prvků, jako je zinek, selen, železo. Pokud k úpravě výpadu do několika měsíců nedojde, je vhodné problém zkonzultovat s dermatologem, protože má na ženu pozitivní vliv podpora psychiky a ujištění – zejména z úst odborníka, že se jedná o stav dočasný.