kablik

Jedli jste už někdy salát rukolu?

Včera jsem to zkoušel poprvé, moc jsem se těšil a zklamání bylo velký. Něco tak hořkého neznám, snad lístky pampelišky, taky se to tomu podobá.Možná jsem to jedl špatně (klasická sl.kyselá zálivka) návod k použití tam není, myslel jsem že to bude chutnat jako normální salát. Bohužel,podle mne to není k jídlu, možná jen pro otrlé, podobně jako feferonky…
Doplňuji:
u nás rukolu prodává Billa v zatavené krabici za 27kč

Nejlepší odpověď
gecco

;-D
Rukola je výtečná, ale obvykle se používá jen jako jedna ze složek salátu, nikoli ´jednodruhově´…
Smíchej nakrájená rajčata (ideálně cherry – zralá, sladká, nakrájená na čtvrtky), okurku, avokádo (obé tak na kostky 0,5 – 1 cm), cibuli (jemně nakrájenou, červenou nebo šalotku), listy polníčku, rukoly, ledového (nebo hlávkového) salátu, pokapej olivovým olejem, osol a zlehka opepři (hrubě mletým nebo drceným pepřem, zeleným nebo čtyř barev) a jemně pokapej limetou.
Jako příloha k restovanému masu je to vynikající…
😉
Jinak – nevím, pochopitelně, co´s a kde koupil – salát musí být čerstvý, svěží (povadlé listí ´neber´), rukolu (než koupím) ochutnávám a její chuť je příjemně nahořklá.
Pokud bych jí měl na míse ´kilo´ – nevím, to jsem zatím nezkusil.
😉
Doplňuji:
No jo – to je problém – já kupuju zeleninu nejraději tak, že ji mohu ochutnat, v tom zataveném obalu koupíš kdeco…

Další odpovědi
anonym

Jíst rukolu pouze se zálivkou není to pravé ořechové. Je třeba rukolu doplnit různými surovinami aby byl k jídlu. Inspiraci najdeš na http://www.to­precepty.cz/re­cept/23314-luxusni-rukolovy-salat/

Nazdar Bazar

Ano, a je to pěkně hořké. Nicméně to nechutná vůbec špatně.

Luxx

mi chutná rukola na pizze – dává se tam taková ta sušená šunka, parmezán a rukola.. v jiném zpracování jsem rukolu zatím nejedla, ale na té pizze je to dobrotka :)

NIČITEL

Mně rukola velmi chutná i bez zálivky a vypadá hezky na talíři

ABCDEFGHRT

Rukola je velmi výborná např. v hruškovém salátu-recept najdeš v Herbáři :)

NelieM

Ona mi taky samotná moc nechutná :D
Ale běžně ji dávám do salátu, většinou s polníčkem, nebo nějakým mixem salátů. Dám tam cherry rajčátka, ředkvičky, balkánský sýr, a bílý jogurt s olivovým olejem. A pepř, sůl podle potřeby. :)

quentos

Divné, já ji žeru furt, týž zdroj (Billa a ona krabice) a nikdy mi hořká nepřišla.

nikeroska

vzhled i chuť jako list od pampelišky…

lota

Rukolu jsem jedla, chutná mi, ale asi vždy v kombinaci s něčím. Taky asi záleží na tom, co člověk koupí.

Agneta

gecco >>> pěkný recept, děkuji:D > tak to je quázi salát „made by gecco“ :D
směla bych ti k tomu doporučit ´lepší´zálevku? totiž jen „pokapat“ – to není ono:DDDDDD(to musí téct proudem)
chybí mi tam balsámico 1 : 1 s tím ol. olejem ►a prosím ´nešetřit´ ♫♫
´jen pokapat´:DDDDD

  • iv- > co ty na to? :DDDDD

gecco

Balsamico – jo – ale ne každému chutná, takže jsem je neuváděl…
…„téct proudem“… – no, jako příloha k masu to nemusí až tak ´plavat´ (důležitý je šťavnatý steak), ale docela dost ´vody´ pustí ta rajčátka a okurek, koneckonců ani dobrá cibule není troud…
😉

Agneta

Ano, souhlasím…že jako příloha k masu…:D►ty se vyznáš:)

gecco

Maso já rád…
😉