Syd

Jedli byste to?

Dala jsem si ohřívat jídlo, jenže jsem v tom zapomněla plastovou lžičku a ta se v tom (když se to vařilo) zkroutila. Napadlo mě, jestli se do toho neuvolnily nějaký jedy z toho plastu. Wiki mi řekla, že polypropylen je nízce až středně nebezpečnej, takže si myslim, že projednou mně to nic neudělá, jenom bych ráda věděla, jestli byste to taky jedli.
Doplňuji:
Myslela jsem že ne, ale při bližším „očuchání“ jsem zjistila, že to přece jenom asi trochu plastem cítit je, takže to asi jíst nebudu 😉

Nejlepší odpověď
www

Po doplnění otázky bych to taky nejedl, „vůně“ plastu by mně asi dost vadila 😉

Další odpovědi
hanulka11

Tak já bych to nejedla, jistě je to i cítit, já jsem na jídlo....." pes"
No a vůbec tedy doma nemám nic takového z plastu, mě by se to tedy nestalo
Doplňuji:
Už když jsem četla plast a ve spojitosti s jídlem ať je to studené nebo teplé je mi to proti srsti.
To bych si radši vzala suchý chleba

anonym

ze zdravotního hlediska bych to nejed.

ale hlad nebo i chuť je někdy sviňa ;D

žolik

Pokud se jen skroutila tak nic se neděje,horší když už teče,klidně se najez.nevím ale když cítíš v tom jídle tak taky né,pokud se jen skrouti kdes to koupila.To máš ještě za doby „zlatých časů“.

Zdroj: žolík

Nozdrolomo

já bych to snědl.
řekl bych, že je rozdíl mezi teplotou kdy se plast teplem zkroutí a tou, kdy se z něj začne uvolňovat něco škodlivého.

kablik

jak může ještě dnes někdo používat doma plastový příbor?

Syd

Proč ještě? Nebyl umytej normální, tak jsem vzala plastovej (jednorázovej). (Ano, chápete to správně, místo abych si to umyla)