jediný holanďan

Takže znova,včera jsem tu napsala chybné informace. Wlad nebyl v Německu odsouzen,pouze ho tamní úřady propustili,jelikož u nich je promlčecí lhůta 5 let. Jde o to,když u nás je tato lhůta delší,jestli může přijet do Čech,aniž by ho naše úřady obvinili. Jestli je na něj stále vydaný mezinárodní zatykač neví.

včerejší otázka::http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jediny-holandan

Nejlepší odpověď
standa

Jakmile Němci Holanďanovi sdělili, že tento trestný čin je již promlčený, tak ABY MU TOTO (že to je promlčený) VŮBEC MOHLI SDĚLIT, tak ho předtím museli obvinit podle německých zákonů…, a pokud byl již tedy jednou (a je jedno zda to bylo v Německu*) obviněn, tak pak už nemůže být v téže věci OPAKOVANĚ obviněn, resp. souzen (a je jedno v kterém státě)

*)
důvody proč v to bylo zrovna v Německu hledejme v detailech skutkové podstaty trestného činu, a to já je neznám…, ale vycházím z logiky věci a sdělených faktů

Výše uvedené vychází z principů „Subsidiární zásady univerzality“ – viz ustanovení § 8 trestního zákona

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast1h1d3­.aspx