Jeden pár nových zimní pneu, kam umístit?

Za pár dní tu máme pro mě neoblíbenou zimní motoristickou sezonu a s ní přichází výměna pneumatik z letní sady na zimní. Jelikož mám dvě pneu špatné, tak musím pořídit nové. Ty dvě, stáří 4 roky, vzorek skoro max. Teď nastává otázka. Mám dát ty nové na přední, nebo zadní nápravu? Pohon je přední. Na předku je lepší záběr a brždění, na zadku zase může lehce dojít k přetočení vozu a nemyslím si, že k vyrovnání smyku mi postačí dosavadní praxe z řízení a to asi i u většiny řidičů.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vždycky lepší gumy na hnanou nápravu...

Kromě toho máš téměř určitě vpředu i motor, takže nějaká výrazná přetáčivost (ustřelování zadku) za běžných okolností nehrozí...
;-)
Pokud neumíš ´smykovat´ - vřele doporučuju smyky natrénovat (stačí k tomu velké prázdné parkoviště - třeba u super/hyper v noci - nemusíš si rovnou platit školu smyků).
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Na hnanou, tedy přední nápravu.

Stříbrný

nové pneu na předek, tažná síla motoru, hnaná náprava

Stříbrný

Netuším, měním vždy všechny 4 pneumatiky.

Zlatý

Souhlasím s geccem, drap-em, i lexx-em, protože pochopili, že tazatel ve svém příspěvku napsal, že POHON JE PŘEDNÍ!
Jugar je mimo žlab.

Bronzový

"odborníci" s pneumatikářského průmyslu říkají-lepší pneu na zadní nápravu-nedostane se tak snadno do přetáčívého smyku,ale souhlasím s předchozími rádci-lepší na přední POHÁNĚNOU nápravu.
Osobně jsem snad dvacetkrát dostal do přetáčivého smyku a vždy bez nehody,do nedotáčivého (ustřelil předek) asi 2x-poprvé díky vjezdu na pole se nic nestalo a podruhé jsem skončil na levém boku ve škarpě.Poučení-ustřelí mi zadek -vyberu to,ustřelí mí předek - je malér.Proto dávám lepší na přední poháněnou nápravu!!

Jo, "odborníci" radí dávat lepší vzorek na zadek, ale zdravý rozum velí dát to na předek - hnaná náprava i lepší účinek na brzdy.

Zdroj: www.test-pneumatik.cz

Kombinování asi není ten pravej šálek,lepší fakt na všechny,já jezdím na zimních celej rok.
Drape a co když má motor vzadu?
Jsi drob et mimo mísu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.