Jeden kanál pro komunikaci mezi jednotkami PČR?

Dobrý den, měla bych otázku, ..
Když u zásahu je pouze jen jeden kanál pro komunikaci (spojení) jednotek PČR (tedy DIR -digitální rádiová síť). Tak mohl by být tento nedostatek odstraněn – distribucí analogových radiostanic, které by jednotkám PČR umožnily komunikaci i v analogové rádiové síti, když pro spojení v digitálu měli jen jeden kanál?
Snad je to trochu srozumitelné, co tím chci vyjádřit. Děkuji

Odpovědi
gecco

Zkus spíše nějak srozumitelně vyjádřit, o co ti jde (nezaplétej se do DIR atd)…
😉

  1. proč by byl ´volný´ jen jeden kanál DIR?
  2. proč by nebyla využita GPR?
  3. proč by nebyla využita IDR?

___
V analogové síti dodnes (pokud vím) komunikace probíhá, ale jde o velmi marginální způsob – takže distribuce analogů (zprovoznění…) by rozhodně trvala délu, než třeba ´postavení´ IDR…
😉