hippeace

jeden 12ti letý kluk mé kamarádky kliknul na internetu na nejaký download a pak se mu stalo tohle:(dlouhé ale důležité)

když zapne počítač a přihlásí se tak mu do 5ti sekund zmizí ikony na ploše a hlavní lišta se startem objeví se mu tam nějaká okna jedno na přihlíšení kamsi a druhé kde bylo napsano: anticheat . počlete SMS na čislo xxxxxxx v hodnotě 30 kč a mi vám pošleme kod na odinstalování tohoto programu ( no to jsme zkusili ale hlásilo to že přístup byl odepřen) JO a když stihne za 5s kliknout na 4story tak mu to funguje ale když jsem se chtěla dostat do složky tento počítač tak mi to schodilo za tech 5s ten kluk to nechce říct mámě protože ten počítač dostal před týdnem jako skoro noví . může to dělat vir nebo ten program?
Doplňuji:
chudst: chtěla jsem to project antivirem jenže on ho nemá na ploše a ani nevi ve které složce ho má a mě prostě nestačí 5 s na to abych ho našla
DDarent: má Win 7 dala jsem ctrl+alt+delete v nabídce jsem dala spustit spravce uloh a nic pazdna plocha žádbé okno

jo a vipína to tlačitkem tim to akorat vic k.rví

Nejlepší odpověď
DDarent

TO JE ZE Stahování programů, o kterých nic neví...... přeinstalovat systém pomocí CD, které muselo být u počítače, pokud tam nebylo, ta ho musí ten od koho se koupil dodat, protože stijí 4000Kč...... pokud nebyl úplně novej, tak tam te program moh spustit ,,kdokoli''
Doplňuji:
Ten program bude od amatéra, protože neni nastavenej na přednostní spuštění systému. Já nevim jakej má OS ale na Win Xp bylo ctrl alt delete a zobrazily se všechny spuštěné programy (dali se se i ,,vypnout), takže kdyžtak ho takle ,,vypnout a pak odinstalovat.

Další odpovědi
beer

A co zkusit Start – Nápověda – Obnovení systému ???
Vybrat nejbližšší a třeba to pomůže, u těchto „virů“ by to mohlo jít..

mosoj

Zkuste nechat ten počítač otestovat antivirem OnLINE zde :
Pozor trvá to i několik hodin.
http://www.eset­.cz/cz/online-scanner

suaeda

Žádné peníze neposílat! V jednom z posledních čísel počítačových časopisů (Chip, Počít.pro každého) byl ten kód uveřejněn.

led

Ak máte zavírený, alebo inak poškodený disk, naštartujte počítač obídením poškodeného disku pomocou externého záchranného systému na CD alebo USBkľúči. Skúste si podľa časopisu Chip vyrobiť záchranné CD alebo USBKey. V každom čísle je vložený iso obraz tohto záchranného CD.
Potom nám nabootujete poškodený počítač a prebehnete antivírom, prípadne opravíte poškodené súbory. Na CD je kompletný návod.
niekoľko odkazov na záchranné systémy:
Ultimate Boot CD
http://www.emag­.cz/ultimate-boot-cd-posledni-zachrana/
AVG Rescue CD
http://www.lu­pa.cz/zpravic­ky/avg-rescue-cd-zachranne-cd-zdarma/
http://www.chip­.cz/clanky/plne-verze/2010/04/avg-rescue-cd
SystemRescueCd
http://www.li­nuxexpres.cz/pra­xe/systemrescu­ecd-zachranne-cd-plne-uzitecnych-nastroju

chudst

Diky temto strankam jsem sam podle jejich instrukci, ktere dodaji specialne pro vas, odviroval asi pet pocitacu. http://www.vi­ry.cz/forum/ Najdete si vhodne tema, prectete si pravidla (!), napiste jim svuj problem a pockejte, nez se vas nekdo ujme. Me vzdy pomohli.

Co rika DDarent je pak vec drastictejsi, nejdrive bych udelal ty viry. Pokud nepomohou, pak je to asi jedina mozna vec, co muzete udelat. (Predpokladam, ze jste pocitac projeli nejakym poradnym antivirem.)

Pokud nedokazete udelat nic z toho, jedoduse musite nekoho poprosit nebo zajit do servisu na reinstalaci (pokud do toho nevidi, jakoze si tim zrovna dvakrat jist po tom co jste psala nejsem, tak at to rekne rodicum, furt lepsi, kdyz dostane par facek, at nestahuje nic neznameho a at si poridi dobry antivir, nez kdyzby si dos*al kompletne cely pocitac vc. biosu).

Reuef

podle toho co pises jsem pochopil ze ti to ani antivir nedovoli z win pustit…pocitam ze tam jiny windowsy nebo jinej OS nemas tak si zkus stahnout Hiren Boot CD ( klidne u nejakyho kamarada) a vypalit si ho…todle CDcko ma v sobe antiviry ktery se pousteji pred startem windowsu a mohlo by pomoct

Zdroj: http://www.hi­rensbootcd.or­g/download/

elektrikář

Chce to znova nainstalovat základní program, a používat pořádný antivir. Sekuritas od Maicrosoftu je zdarma a jsem s ním spokojen.

emba5

Tomu programu zavřít všechny procesy ve správci uloh jste skoušela,pro zobrazení toho okna skuste ctr+alt+del a potom klávesu Win.mněla by se ubjevit dole lišta a správce uloh na ní.Tam vypněte tu aplikaci a pokud tam nebude tak v procesech. pokud ná ta aplikace ikonu po spuštění na lište nebo start všechny programy -po spuštění tak také zavří a skusit odinstalovat.Druhá možnost je bod obnovení před instalací toho programu nebo odinstalace v nouzovém režimu.Při bootu Windows zmáčknout F8

Zdroj: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows-vista/Start-your-computer-in-safe-mode