Jede kočí,má sto očí

Nejlepší odpověď
annas

I když tato hádanka byla vložená dávno, odpověď stále platí.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jede-koci-ma-sto-oci-co-to-je-hadanka

Další odpovědi
chudst

A jeste tam patri „do kazdeho neco strci“ :) Struhadlo. Nad tim jsem se vzdy zamyslel, proc je tam „koci“. Jen aby se to rymovalo? Nejak extra mi to totiz smysl nedava. I kdyzbychom to vyznamove prenesli, pak „koci“ je vase ruka – ta ridi strouhani, struhadlo je tedy pouze „kocar“. Ale to uz by zase nebyla hadanka s tak hezkym zadanim.
Doplňuji:
Ano, „pav“ mi dava mnohem vetsi smysl.

venkovan

Pavouk který uchvátil svoji potravu a vleče jí do úkrytů.
Opitý kočí který vše vidí 100 x .

Apod.