-Vlčice-

Mám oko v koutku červené a občas mi z něj teče hnis, je to ječné zrno, nebo něco jiného…?

Asi minulý pátek se mi začalo něco dít s okem. Hodně jsem mrkala a jakoby mě tlačil koutek oka. Myslela jsem, že to třeba druhý den přejde. Nepřešlo. Ted ho mám v tom koutku červené a občas mi z toho teče hnis. Nevíte někdo, co to je? Ječné zrno? Máte s tím zkušenosti? Mám jít na oční, nebo se to zahojí samo?

Nejlepší odpověď
klumprt

Je to ječné zrno. Nebo něco jiného.

Další odpovědi
gecco

Jestliže už vytéká hnis, mělo by se ječné zrno zahojit během pár dnů…
Pokud ne, nebo to začne bolet, zajdi si za praktickým lékařem (na oční nemusíš) pro antibioticko umast.
😉

mosoj

A co když to je zánět spojivek ?

briketka10

To mi ovšem připomíná kameňák, jak šla jednooká se slepou sestřičkou hustým lesem k babičce, až jí větvička vypíchla zdravé oko, což komentovala: „Tak jsme došly!“ a druhá na to tápajíc: „Ahoj, babi…?!“

zdroj : http://www.de­dekkorenar.cz/cho­roby/kuze/jec­ne-zrno.html