Ječné zrno

Udělalo se mi velké ječné zrno pod víčkem.Nemám to u řas ale z druhé strany u oka.Moc to bolí a nějak pichnou to nemůžu.Vypichla bych si oko a bolelo by to. Za jak dlouho to zmizí? Dnes už to mám 3. den. Není něco na urychlení? Bude to bolet až to praskne?Děkuji
Doplňuji:
Z čeho se ječ.zrno může vytvořit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Já si pamatuju,že mě na to babička vždy dala list kapusty,který lehce spařila,aby zvláčněl a na noc mě ho zabalený v obvaze přilepila na oko.Hned bylo zrno pryč.Tedˇ je otázkou,jaká byla kapusta dřív a jaká je dnes.

Další odpovědi:

Bronzový

Nic bolet nebude, jen počkej, ono zmizí samo a bezbolestně, nic nepíchej. Já mám ječné zrno tak týden a ono pak samo zmizí, většinou se vzbudím ráno a mám kolem oka vytečený hnis a zrno je pryč.

Zlatý

Pokročilý

Ophthalmo-septonex ;-)

Zlatý

Roxy - už jsem se lekl, že zmizelo oko. Ale ono jen to ječné zrno.

Bronzový

Ječné zrno vzniká ucpáním kanálků v kůži podobně jako uhry, ale může jít i o nějakou infekci. Pokud to do několika dní nezmizí, doporučuji navštívit očního lékaře. Oko vypláchne a předepíše kapky nebo mastičku. Hlavně nic nepropichovat! Ve vytrvalém případě to lze řešit i ambulantním chirurgickým zákrokem, který je sice bezbolestný, protože Vám oko umrtví kapkami, ale otáčejí přitom víčko (podle toho, kde to zrno je), k čemuž dlužno podotknout, že jsou na světě příjemnější zážitky, ale není to nic hroznýho. Oko pak, tuším, na jeden den zavážou. V důsledku umrtvení pak oko několik dní špatně zaostřuje.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1276
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.