Mirdas

Je žvýkačka zdravá?

Slyšel jsem povídání o čištění zubů kde se nějací odborníci shodli že neexistuje dokonalá technika čištění zubů, navíc i zubní pasty tvoří určité látky které navíc škodí.
Naopak jeden dopručil žvýkačku, tedy bez umêlých sladidel.
Posiluje dáseň, vyčistí zuby, spetři dech, akorát zda někdo žvýká když semnou mluví, tak bych ho někam nejraději poslal.

_

Slyšel jsem o žvýkačce která by toto měla splňovat.
Jmenuje se Miradent XYLITOL.
Znáte a vyzkoušeli jste?
-

Nejlepší odpověď
marci1

Zdravá moc není, obsahuje umělou pryskyřici, cukr či sladidla, změkčovadla, aditiva. Asi "nejlepš"í je žvýkačka slazená přírodně. Odborníci doporučují užívat žvýkačky jen v omezeném množství a samozřejmě spíše v soukromí. 🙂

K Tvému doplnění: Xylitol se dříve vyráběl z břízy, dnes převážně z kukuřice. Než byl povolen, byly prováděny pokusy na krysách a údajně způsoboval potencionálně nádory. U lidí zkoušen nebyl. Způsobuje bolesti břicha, má projímavé účinky. :(
http://www.zdra­vapotravina.cz/sez­nam-ecek/E967
Nejzdravější by měly být žvýkačky slazené stévií (pěstuji ji doma). 🙂
http://www.sed­mikraskanj.cz/po­travinove-doplnky-a-vitaminy-c26/bylinne-zvykacky-i86/

Další odpovědi
ten který je

Řekl bych že ne.
http://www.ac24­.cz/zpravy-ze-sveta/2319-je-zvykacka-nejtoxictejsi-zbozi-v-supermarketech

Šidlo

pánabeka.....aj žuvačka obsahuje látky, ktoré škodia…aj jej obal

aj jedlo, všetka kozmetika, oblečenie (nie ,nedá sa to vyprať, vedci nedávno skúšali) obsahujú dáke množstvo škodlivín…aj vzduch

btw, xylitol je známe a dosť silné projímadlo…a môžete naň dostať alergiu…ale alergiu môžete dostať na akúkoľvek látku na svete, takže…

ste dospelý, mali by ste vedieť, že nič nie je 100%

An: cukr nekazí zoubky (fakt je ta zdrobnenina nutná?) ale baktérie, ktoré žerú cukor a aj zuby…a zuby začnú žrať až majú dosť cukru
a tiež je na zuby zlé kyslé, horúce, ľadové, príliš tvrdé a príliš mäkké jedlo

zuby treba dobre čistiť, hoci občas (!) aj žuvačkou…ibaže by ste mali tráviace problémy......to vám žuvačka zničí brucho aj zuby

†An†

Ahoj, blbost, žvýkačky, i když obsahují jakoby umělé cukry, i tak jsou to cukry.. A jak už víme od zubaře, cukr nám kazí zoubky :) :D

anonym

Dnes není zdravé téměř nic a nikde, tak se alespoň snažím „vytloukat klín klínem“.

quentos

mě někdo pozdravit „Ahoj blbost“, tak se urazím… to je nějaká móda, nepoužívat čárky?