ratava

Je zveřejnění rodného čísla bez označení, že jde o rodné číslo, porušením ochrany soukromí?

Nevím, v čem byla předešlá otázka závadná, ale budiž… vkládám znova, dle zdejších pravidel o vkládání otázek… i když- to byla i ta smazaná…

příklad:
datum narození: 7.7.1977
Náhodná ulice, Město
bla-bla-bla
přiřazené číslo 7757071234

datum narození: 6.6.1966
Náhodná ulice 2, Město B
bla-bla-bla
přiřazené číslo 6656065678

jde o listiny zveřejněné soudem na internetu, kde rodná čísla, označená jako rč jsou zamazána, v ostatních případech, kdy rodná čísla zastupují jakési přiřazené číslo, zamazána nejsou…

děkuji za odpověď

(a mazalovi přeji pěkný den)

Nejlepší odpověď
Pepa25

Soudy RČ u fyzických osob zamazávají, ale samozřejmě se může stát chyba a pak není problém dodatečně požádat o anonymizaci (původní dokument je nahrazený) – tak jsem to aspoň viděl v některých případech v insolvenčním rejstříku.
Pokud je to označené jako identifikátor, i když je to fakticky rodné číslo, tak jim to uniklo. Pokud ti to vadí, požádej o zamazání.

P.S. Osobně nepovažuji RČ za problém, protože vím, že kdo chce, najde si moje RČ během pár minut …