Dudu855456

Je zoologická zahrada přínosem?

Napadlo mně něco o zoo.Je zoologická zahrada pro zvířata přínosem nebo vězením???

Nejlepší odpověď
www

V dnešní době již nejsou ZOO vězením, ale přínosem. Zachraňují se v nich ohrožené druhy, pak se vypouštějí zpět do přírody.
Samozřejmě, ZOO není volná příroda ale zvířata v nich netrpí.
Doplňuji:
Pokud by byla zvířata ve stresu a trpěla, nemohla by se v ZOO rozmnožovat. Některé druhy mají v ZOO dokonce lepší prostředí, než ve své, člověkem zplundrované domovině ☹

Další odpovědi
anonym

Chovatelské programy v ZOO jsou rozhodně přínosem. Naprosto souhlasím s www.
Dnes ZOO celého světa spolupracují a zvířata si vyměňují, sestavují nepříbuzné páry a chovné skupiny, vedou plemenné knihy a udržují genetický fond ohrožených druhů a v neposlední řadě zvířata vypouští zpět do původního prostředí (např. naši ČR nosorožci cestovali nedávno do Afriky). Zvířata pocházející původně (před lety) z odchytu ve volné přírodě, dnes mnohdy
v přírodě už vyhynula a ZOO je svými odchovanci opět dosídlují.
Pro (nejen Fyzik) informaci: zvířata, která se v ZOO „vystavují“ bývají mnohdy jen část chovaných zvířat. ZOO mají často svá depozita, kde žijí (často úplně mimo ZOO) kde část zvířat žije a množí se, připravují se na transport ap.

olm

pojdme radeji chranit zvirata tam kde je jejich domov

http://ekolis­t.cz/cz/zpravo­dajstvi/zpravy/de­bata-ekolistu-zoo-krute-vezeni-nebo-spasa-ohrozenych-zvirat
http://ekolis­t.cz/cz/publi­cistika/nazory-a-komentare/david-storch-sebemodernejsi-zoo-prirodu-nenahradi

Fyzik

Dovolil bych si malinko oponovat panu www – vždycky jsem si myslel, že na umělý odchov jsou chovné stanice a zoo je spíš jen show. Zoo hlavně má vždy jen pár jedinců druhu, takže chovné podmínky tam moc dobré nejsou. Ale nevím, je to jen laický pohled na věc.

Konan-Pain

No, mě tedy nepřijde normální ani přínosné, aby se lední medvěd v létě pařil v pražské (A klidně i jiné) zoo. ;)