Rokio

Je zodpovědný lékař za lékařský zákrok, který provedl a pacient k tomu nedal svolení?

Já jsem s mnoha zákroky od svého lékaře nesouhlasil a stejně je provedl a neměl jsem si ani šanci vybrat způsob léčby. Bude pak za ta lékař zodpovědný?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Lékař je zodpovědný za každý zákrok. Jsou situace, kdy se zákrok musí provést neprodleně a na souhlas pacienta se nemůže čekat (třeba pacient v bezvědomí po autonehodě).

Další odpovědi
Kura

Bohužel v naší pseudodemokracii není žádný lékař zodpovědný za nic co udělá. Když lékařka odmítla pomoci bezdomovci, který potom venku před nemocnicí zemřel, kdo za to byl zodpovědný ? Ona ? Ne, nemocnice, která lékařku zaměstnávala. Když lékař vzal zdravou ledvinu místo poškozené, kdo za to byl zodpovědný ? Lékař ? Ne. Nemocnice převzala veškerou zodpovědnost. Když lékař při porodu použil zakázaný zákrok při porodu, aby nemusel provádět císařský řez (asi někam spěchal) a dítěti poškodil tímto zakázaným zákrokem mozek, kdo za to byl zodpovědný ? Lékař ? Zase špatně ! Opět nemocnice. * * * * * Až, a jedině až, budou lékaři zodpovědní za svoji práci jako zaměstnanci ve fabrice a dle mého by měli být oni zodpovědni 10× více, tak se můžeme bavit o právním státě (v tomto směru), právnímu státu chybí dalších 100 věcí.

Kepler

K Lamalam jen dodám: lékař není zodpovědný jen za zákrok, který NEprovede z důvodu podepsání reversu pacientem.