Avatar uživatele
Rokio

Je zodpovědný lékař za lékařský zákrok, který provedl a pacient k tomu nedal svolení?

Já jsem s mnoha zákroky od svého lékaře nesouhlasil a stejně je provedl a neměl jsem si ani šanci vybrat způsob léčby. Bude pak za ta lékař zodpovědný?

Zajímavá 0 před 2703 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Lékař je zodpovědný za každý zákrok. Jsou situace, kdy se zákrok musí provést neprodleně a na souhlas pacienta se nemůže čekat (třeba pacient v bezvědomí po autonehodě).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kura

Bohužel v naší pseudodemokracii není žádný lékař zodpovědný za nic co udělá. Když lékařka odmítla pomoci bezdomovci, který potom venku před nemocnicí zemřel, kdo za to byl zodpovědný ? Ona ? Ne, nemocnice, která lékařku zaměstnávala. Když lékař vzal zdravou ledvinu místo poškozené, kdo za to byl zodpovědný ? Lékař ? Ne. Nemocnice převzala veškerou zodpovědnost. Když lékař při porodu použil zakázaný zákrok při porodu, aby nemusel provádět císařský řez (asi někam spěchal) a dítěti poškodil tímto zakázaným zákrokem mozek, kdo za to byl zodpovědný ? Lékař ? Zase špatně ! Opět nemocnice. * * * * * Až, a jedině až, budou lékaři zodpovědní za svoji práci jako zaměstnanci ve fabrice a dle mého by měli být oni zodpovědni 10× více, tak se můžeme bavit o právním státě (v tomto směru), právnímu státu chybí dalších 100 věcí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

K Lamalam jen dodám: lékař není zodpovědný jen za zákrok, který NEprovede z důvodu podepsání reversu pacientem.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek