annas

Je známé, proč se u bot začaly vyrábět podpatky?

Nejlepší odpověď
dědapetr

V dávné minulosti byla obuv brána pouze jako ochrana před zimou a poraněním nohy. Teprve až když se společnost sociálně rozdělila na bohaté a chudé, začaly se tyto rozdíly projevovat i na obuvi. Vysoké podpatky nosil i muž. Důležitý byl styl zdobení obuvi, výška podešví a podpatků. Především podpatky zvyšovaly prestiž, důležitost a majetnost svého nositele. Vysoké podpatky nosily vážené osoby. Podpatek zpomaloval jejich chůzi a tím zvyšoval jejich úctyhodnost. Boty na podpatku měly velký význam jako společenská obuv.

Zdroj: http://www.damske-lodicky.cz/

Další odpovědi
elektrikář

Na něco jsou doslova potřeba zkuste si sednout na koně v patoflích. Jak vám bude držet noha ve třmenu

vagra

Lidské nohy se evolucí přizpůsobily chůzi po poměrně měkkých površích, jako je půda, trávník nebo písek, takže jsou pro ně dlažba, beton nebo asfalt příliš tvrdé. Zvýšené podpatky na botách proto slouží jako polštáře, které tlumí nárazy v místech, kde je zatížení nohy největší. Další důvod je ryze praktický: právě u paty se totiž podrážka nejrychleji opotřebuje.

Zdroj: http://www.vy­ber.cz/otazni­ky/?odpoved=189